Społeczność BLIŻEJ PRZEDSZKOLA

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

"Kotki" i "Żyrafki" z P16 w Koninie realizują projekt czytelniczy


Wpis dodał(a) Edyta Plucińska Bednarkiewicz rok temu, wyświetleń 376


Wpis został sprawdzony przez moderatora

„Kotki” i „Żyrafki” z Przedszkola nr 16 im. Jana Brzechwy w Koninie realizując projekt czytelniczy „Książka (dla) Przedszkolaka”  podejmują liczne działania promujące czytelnictwo wśród przedszkolaków we współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną w Koninie Filia Chorzeń. Podczas „Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania” wspierano zdrowie emocjonalno - psychiczne dzieci poprzez głośne czytanie. Dnia 28 września 2017 r. przedszkole gościło w swoich progach Panią bibliotekarkę, która chcąc uczcić urodziny autorki książek dla dzieci Pani Janiny Porazińskiej przeczytała dzieciom bajkę o „Szewczyku Dratewce”. Mimo że różni się nieco swoim językiem od tego, którym posługujemy się współcześnie, wysłuchana została bardzo uważnie, a następnie omówiona z dziećmi w połączeniu z ilustracjami w taki sposób, aby jej treść była zrozumiała dla wszystkich.

Przedszkolakom nie trzeba było tłumaczyć, że pomaganie to "dobra robota", same bowiem  pomagają w swoich domach. Sprzątanie pokoju i inne czynności domowe nie są dla naszych przedszkolaków trudnością. Widać w każdym z nich jest przynajmniej odrobina Szewczyka Dratewki.

Podczas spotkania Pani z biblioteki uroczyście otworzyła „Przedszkolny Punkt Wymiany Książek”, dzięki któremu dzieci będą mogły dzielić się książkami z domowej biblioteczki z innymi przedszkolakami. Wspólnie z dziećmi opracowany został „Kodeks Czytelnika”. Po zapoznaniu z zasadami wypożyczania książek przedszkolaki wykonały własnoręcznie zakładki do książek. Na koniec spotkania odbyło się uroczyste pasowanie „Kotków” i „Żyrafek” na czytelników - każdy przedszkolak otrzymał czytelniczy dyplom „Przyjaciela książki”.

Komentarze
Wyślij wiadomość do Edyta Plucińska Bednarkiewicz