"Kotki" i "Żyrafki" z P16 w Koninie realizują projekt czytelniczy

Wpis dodał(a) Edyta Plucińska Bednarkiewicz

„Kotki” i „Żyrafki” z Przedszkola nr 16 im. Jana Brzechwy w Koninie realizując projekt czytelniczy „Książka (dla) Przedszkolaka”  podejmują liczne działania promujące czytelnictwo wśród przedszkolaków we współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną w Koninie Filia Chorzeń. Podczas „Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania” wspierano zdrowie emocjonalno - psychiczne dzieci poprzez głośne czytanie. Dnia 28 września 2017 r. przedszkole gościło w swoich progach Panią bibliotekarkę, która chcąc uczcić urodziny autorki książek dla dzieci Pani Janiny Porazińskiej przeczytała dzieciom bajkę o „Szewczyku Dratewce”. Mimo że różni się nieco swoim językiem od tego, którym posługujemy się współcześnie, wysłuchana została bardzo uważnie, a następnie omówiona z dziećmi w połączeniu z ilustracjami w taki sposób, aby jej treść była zrozumiała dla wszystkich.

Przedszkolakom nie trzeba było tłumaczyć, że pomaganie to "dobra robota", same bowiem  pomagają w swoich domach. Sprzątanie pokoju i inne czynności domowe nie są dla naszych przedszkolaków trudnością. Widać w każdym z nich jest przynajmniej odrobina Szewczyka Dratewki.

Podczas spotkania Pani z biblioteki uroczyście otworzyła „Przedszkolny Punkt Wymiany Książek”, dzięki któremu dzieci będą mogły dzielić się książkami z domowej biblioteczki z innymi przedszkolakami. Wspólnie z dziećmi opracowany został „Kodeks Czytelnika”. Po zapoznaniu z zasadami wypożyczania książek przedszkolaki wykonały własnoręcznie zakładki do książek. Na koniec spotkania odbyło się uroczyste pasowanie „Kotków” i „Żyrafek” na czytelników - każdy przedszkolak otrzymał czytelniczy dyplom „Przyjaciela książki”.

Książka dla przedszkolaka

Projekt zachęcający do promowania czytelnictwa oraz rozbudzania miłości do literatury wśród dzieci od najmłodszych lat.

od Edyta Plucińska Bednarkiewicz

do Edyta Plucińska Bednarkiewicz