Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Społeczność

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

W Krainie Tolerancji


Wpis dodał(a) Karolina Janaczyk
ponad 3 lat temu, wyświetleń 541


Wpis został sprawdzony przez moderatora

We środę  w naszej grupie odbyły się zajęcia pt. "Jesteśmy tolerancyjni”. I choć my dorośli wiemy co to jest tolerancja nie zawsze potrafimy ją obdarzać innych ludzi.

Zajęcia zaczęliśmy od przyglądania się samym sobie oraz rówieśnikom i poszukiwaniu podobieństw i różnic. Wypowiadaliśmy się, co każdy z nas lubi robić, jak chętnie spędza czas z rodziną, co lubi jeść , ą za czym nie przepada. Oglądaliśmy ilustracje ludzi z różnych stron świata, wypowiadaliśmy się na ich temat i dostrzegliśmy podobieństwo: że nie ważne gdzie mieszkamy w Polsce, czy Afryce to lubimy przytulać się do swoich rodziców i spędzać z nimi czas. Poznaliśmy muzykę z różnych stron świata.  Dane nam było rozwijać swobodna ekspresję ruchową podczas jej brzmienia.  Przedstawialiśmy swoje zainteresowania na tekturowych puzzlach, które choć różne, po złożeniu tworzyły spójną całość. W czasie zajęć dowiedzieliśmy się także, że są osoby, których zmysły nie działają tak jak powinny. Poznaliśmy słowo, które określa życzliwy stosunek wobec nich – TOLERANCJA. W czasie zabaw poznaliśmy podstawowe zwroty w języku migowym, dotykaliśmy alfabetu Braille’a, odszukiwaliśmy uśmiechniętych buziek po sali oraz rozpoznawaliśmy  przedmioty po dotyku, chodziliśmy z zamkniętymi oczami według wskazań kolegi, poznawaliśmy owoce i warzywa po smaku, przemieszczaliśmy się po sali za szeleszczącym papierkiem, a potem za zapachem uwalnianym z odświeżacza powietrza.

Braliśmy udział w licznych zabawach integracyjnych. Ten dział z "Poszukiwaczy Przygód” bardzo nam się podobał.  

Poszukiwacze Przygód - W krainie tolerancji

Podczas realizacji tego projektu przedszkolaki przekonały się, że każdy z nas jest inny, ale dlatego każdy z nas jest wyjątkowy.


Strona projektu


Zobacz wszystkie wpisy
od Karolina JanaczykWyślij wiadomość
do Karolina Janaczyk

Komentarze

Wyślij wiadomość do Karolina Janaczyk