#18FORUM - Bliżej Przedszkola - Zapisz się

Akademia Edukacji

Szkolenia na najwyższym poziomie. Rozwijaj się wygodnie online lub stacjonarnie.

O Akademii
Polecamy
Szkoleniowa Środa
Akredytacja
Akademia Edukacji jest Niepubliczną Placówką Doskonalenia Nauczycieli. 25 czerwca 2024 r. uzyskała przedłużenie akredytacji Małopolskiego Kuratora Oświaty otrzymanej dnia 31 lipca 2019 r. Nr decyzji: NP.5470.4.2024.MD

Społeczność

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

Bliżej ludzi - z tolerancją zdziałamy wiele!


Wpis dodał(a) Agnieszka Uher
ponad 8 lat temu, wyświetleń 896


Wpis został sprawdzony przez moderatora

Przedszkolaki z przedszkola 24 we Wrocławiu przez cały rok realizują własny projekt "Bliżej ludzi- z tolerancją zdziały wiele!". We wrześniu doskonałym uzupełnieniem programu stał się bliżejprzedszkolny projekt "Poszukiwacze przygód". Dzieci poznały wyjątkowe przedszkole wraz z jego wyjątkowymi bohaterami z opowiadania E. Stadtmuller. Wymieniały się doświadczeniami z osobami niepełnosprawnymi, wspominaliśmy także takie spotkania z zeszłego roku. Wspólnie zastanawialiśmy się nad wyjątkowością naszego przedszkola i chętnie to przedstawialiśmy na rysunkach. Poznaliśmy trudności wynikające z niezdolności widzenia- zamykaliśmy oczy i staraliśmy się wykonywać ćwiczenia samodzielnie, a potem wraz z opiekunem. Poznaliśmy również alfabet Braille`a. W piątek w Międztnarodowy Dzień Kropki, będziemy również kodować nasze imiona za pomocą poznanego alfabetu. Oglądając obrazki różnych niepełnosprawności zastawialiśmy się, jak byśmy takim osobom mogli pomóc, odszukiwaliśmy specjalne oznaczenia dla osób niepełnosprawnych w naszym przedszkolu oraz w miejscach, które często odwiedzamy. Dzięki zajęciom, lepiej zrozumieliśmy również naszą koleżankę, która nosi aparat słuchowy i wiemy już skąd wynika to, że bywa bardzo głośna.

Poszukiwacze Przygód - W krainie tolerancji

Podczas realizacji tego projektu przedszkolaki przekonały się, że każdy z nas jest inny, ale dlatego każdy z nas jest wyjątkowy.


Strona projektu


Zobacz wszystkie wpisy
od Agnieszka Uher



Wyślij wiadomość
do Agnieszka Uher

bliżej MAX

Nielimitowany dostęp do scenariuszy, filmów i piosenek – wszystko w jednym miejscu! BLIŻEJ MAX to wygodny i korzystny abonament, który łączy wszystkie nasze usługi. Subskrybując, zyskujesz dodatkowo:

  • gotowe plany miesięczne i tygodniowe,
  • atrakcyjne zestawy pomocy dydaktycznych,
  • 10 pobrań, które możesz wykorzystać na dowolne materiały ze strony blizejprzedszkola.pl.

Komentarze

Wyślij wiadomość do Agnieszka Uher

Bądź na bieżąco z najnowszymi treściami

Zapisz się do newslettera i otrzymuj najlepsze materiały prosto na swoją skrzynkę

Zapisz się do newslettera