"Bezpieczne Wakacje u Skrzatów"

Wpis dodał(a) Sabina Erm

Skrzaty z Przedszkola nr 48 z Oddziałami Integracyjnym w Zabrzu poznały zasady w jaki sposób fajnie i bezpiecznie spędzić wakacje. Naszą grupę odwiedziła pani Jadzia- nasza przedszkolna pielęgniarka, która pokazała dzieciom co należy zrobić w przypadku skaleczenia się czy upadku z roweru. Poznały różne rekwizyty potrzebne w pracy pani pielęgniarki. Pani Jadzia pokazała dzieciom apteczkę oraz rzeczy się w niej znajdujące. Dzieci po pokazie, wysłuchaniu wcieliły się w role pana doktora  i pacjenta. Maluszki świetnie odegrały swoje role. W ramach akcji Bezpieczne Wakacje maluszki poznały wiele opowiadań, historyjek w jaki sposób należy zachować się w różnych miejscach min co należy zrobić w przypadku obcego psa. Dzięki odwiedzinom dwóch psów w naszym przedszkolu maluszki poznały zasady, jak zachować się w obecności nieznanego pieska oraz czego unikać. Na końcu nie zabrakło przytulanek do piesków i wspólnego pamiątkowego zdjęcia. Skrzaty spędzały dużo czasu na świeżym powietrzu: na placu zabaw, w ogrodzie przedszkolnym jak również na placu szkolnym. Cały czas utrwalały zasady bezpiecznego korzystania ze sprzętów w ogrodzie przedszkolnym. Grupę skrzatów odwiedzili piłkarze z zaprzyjaźnionej szkółki piłkarskiej, którzy po krótkiej pogadance pokazali maluszkom, gdzie i jak bezpiecznie grać w piłkę.  Podczas wyjść na plac szkolny w „mini miasteczku” dla dzieci,  maluszki wcieliły się w wybrane role. Każdy przedszkolak miał zawieszki z różnymi pojazdami, na rączkach opaski odblaskowe albo mógł przez chwilę być sygnalizatorem świetlnym. Przedszkolaki przechodziły po pasach na zielonym świetle lub zmienili się w pojazdy poruszając się po "ulicy", bezpiecznie uważając na inne pojazdy. Poznały również podstawowe znaki drogowe takie jak: przejście dla pieszych oraz droga dla rowerów. Maluchy zapoznały się z numerami alarmowymi, wiedziały co należy zrobić w różnych sytuacjach, do kogo zadzwonić w razie wypadku. Na zakończenie utrwaliły sobie numery alarmowe, wypełniając różne karty pracy oraz słuchając czytanych bajek, opowiadań. Maluchy poznały miejsca, z których można korzystać i bezpiecznie bawić się np: co należy zabrać ze sobą nad wodę, gdzie i w czym jedziemy na rowerze, gdzie gramy w piłkę. Był to aktywny czas dla naszych czterolatków :)

Koordynatorem projektu "Bezpieczne Wakacje" są Dorota Sowa i Sabina Erm

Bezpieczne wakacje

Bezpiecznie! …w górach, nad morzem, nad jeziorem, w parku… Przygotuj swoje przedszkole na bezpieczne spędzanie czasu wolnego!

od Sabina Erm

do Sabina Erm