"BEZPIECZNE WAKACJE" w grupie PSZCZÓŁEK z PS NR 42 w Kielcach

Wpis dodał(a) Agnieszka Szymańska

W grupie PSZCZÓŁEK w czerwcu 2017 r. realizowany był scenariusz „Na jeziora zapraszają nas Mazury, a na piesze wędrowanie – góry!” w ramach programu "Bezpieczny Wakacje". Podczas tych zajęć dzieci miały okazję zobaczyć mapę Polski na której określały położenie wsazanych miejsc,pocztówki oraz książki związane z krajobrazem Polski i wakacjami. Pszczółki wysłuchały legendy związanej z morzem „Dlaczego Bałtyk jest słony”, a także z górami „O śpiących rycerzach w Tatrach”. Miały też okazję zobaczyć zdjęcia przedstawiające morze, góry, jeziora i lasy. Podczas swobodnych rozmów dzieci dowiedziały się jakie zachowania są pożądane w danym miejscu a jakie nie właściwe dla danego  miejsca. Dbając o prawidłowy rozwój mowy przedszkolaków wykonywaliśmy ćwiczenia logopedyczne „Wakacje”, które nawiązywały do treści zajęć. Na koniec zajęć przedszkolaki wykonały pracę plastyczną pt. "Gdzie pojadę na wakacje".

Bezpieczne wakacje

Bezpiecznie! …w górach, nad morzem, nad jeziorem, w parku… Przygotuj swoje przedszkole na bezpieczne spędzanie czasu wolnego!

od Agnieszka Szymańska

do Agnieszka Szymańska