Społeczność BLIŻEJ PRZEDSZKOLA
Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

Bezpieczeństwo to podstawa Miś Uszatek tak powiada

Wpis dodał(a) Justyna Libner ( komentarzy)
Dodane tydzień temu, wyświetleń 97

Wpis został sprawdzony przez moderatora

Dzieci z Przedszkola nr 2 im. Misia Uszatka w Trzemesznie w trakcie trwających dyżurów wzięły udział w projekcie "Bezpieczne Wakacje".

W ramach projektu zostały zorganizowane zajęcia na temat „Załóż okulary przeciwsłoneczne i ruszaj na wakacje bezpiecznie”. Celem ogólnym zajęć było:

  • wdrażanie przedszkolaków do przestrzegania zasad związanych z bezpiecznym pobytem nad wodą i w górach,
  • doskonalenie sprawności ruchowej na drodze zabaw ruchowych przy piosenkach z płyty „Lato w przedszkolu” – Bliżej Przedszkola,
  • zapoznanie dzieci z zasadami bezpieczeństwa w trakcie podróży oraz przypomnienie numerów alarmowych.

Dzieci, przed rozpoczęciem zajęć samodzielnie, za pomocą kocy, sznurka i klamerek, stworzyły namiot pomiędzy dwoma wierzbami. Rozłożyły koc piknikowy i z radością rozpoczęły zabawy. Przy piosence „Przyszedł Ktoś, przyszedł Ktoś i zostawił Coś – repertuar ze szkolenia Klanzy, dzieci odgadywały co znajduje się w pudle np. coś małego, plastikowego, chroniącego przed słońcem – okulary przeciwsłoneczne. Dzieci z ciekawością odgadywały kolejne przedmioty. Następnie wszystkie przedmioty segregowały w zbiory (rzeczy, które zabiorę w góry, rzeczy, które zabiorę nad wodę). Wszystkie przedmioty dzieci pakowały do plecaka i torby plażowej – i tak byliśmy gotowi na wycieczkę. Wyruszyliśmy na wakacyjny szlak, gdzie w rytm muzyki pływaliśmy na Mazurach i wspinaliśmy się po górach.

 

Projekt BEZPIECZNE WAKACJE objął swym zasięgiem 14 dzieci.

Koordynatorem projektu realizowanego w przedszkolu była Justyna Kubalewska.