Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Społeczność

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

Bezpieczeństwo to podstawa Miś Uszatek tak powiada


Wpis dodał(a) Justyna Kubalewska
ponad 8 lat temu, wyświetleń 1803


Wpis został sprawdzony przez moderatora

Dzieci z Przedszkola nr 2 im. Misia Uszatka w Trzemesznie w trakcie trwających dyżurów wzięły udział w projekcie "Bezpieczne Wakacje".

W ramach projektu zostały zorganizowane zajęcia na temat „Załóż okulary przeciwsłoneczne i ruszaj na wakacje bezpiecznie”. Celem ogólnym zajęć było:

  • wdrażanie przedszkolaków do przestrzegania zasad związanych z bezpiecznym pobytem nad wodą i w górach,
  • doskonalenie sprawności ruchowej na drodze zabaw ruchowych przy piosenkach z płyty „Lato w przedszkolu” – Bliżej Przedszkola,
  • zapoznanie dzieci z zasadami bezpieczeństwa w trakcie podróży oraz przypomnienie numerów alarmowych.

Dzieci, przed rozpoczęciem zajęć samodzielnie, za pomocą kocy, sznurka i klamerek, stworzyły namiot pomiędzy dwoma wierzbami. Rozłożyły koc piknikowy i z radością rozpoczęły zabawy. Przy piosence „Przyszedł Ktoś, przyszedł Ktoś i zostawił Coś – repertuar ze szkolenia Klanzy, dzieci odgadywały co znajduje się w pudle np. coś małego, plastikowego, chroniącego przed słońcem – okulary przeciwsłoneczne. Dzieci z ciekawością odgadywały kolejne przedmioty. Następnie wszystkie przedmioty segregowały w zbiory (rzeczy, które zabiorę w góry, rzeczy, które zabiorę nad wodę). Wszystkie przedmioty dzieci pakowały do plecaka i torby plażowej – i tak byliśmy gotowi na wycieczkę. Wyruszyliśmy na wakacyjny szlak, gdzie w rytm muzyki pływaliśmy na Mazurach i wspinaliśmy się po górach.

 

Projekt BEZPIECZNE WAKACJE objął swym zasięgiem 14 dzieci.

Koordynatorem projektu realizowanego w przedszkolu była Justyna Kubalewska.

 

Bezpieczne wakacje

Bezpiecznie! …w górach, nad morzem, nad jeziorem, w parku… Przygotuj swoje przedszkole na bezpieczne spędzanie czasu wolnego!


Strona projektu


Zobacz wszystkie wpisy
od Justyna Kubalewska



Wyślij wiadomość
do Justyna Kubalewska

bliżej MAX

Nielimitowany dostęp do scenariuszy, filmów i piosenek – wszystko w jednym miejscu! BLIŻEJ MAX to wygodny i korzystny abonament, który łączy wszystkie nasze usługi. Subskrybując, zyskujesz dodatkowo:

  • gotowe plany miesięczne i tygodniowe,
  • atrakcyjne zestawy pomocy dydaktycznych,
  • 10 pobrań, które możesz wykorzystać na dowolne materiały ze strony blizejprzedszkola.pl.

Komentarze

Wyślij wiadomość do Justyna Kubalewska