BEZPIECZNE WAKACJE W NISKU! Z PRZEDSZKOLAKAMI Z KRAINY DZIECIĘCYCH MARZEŃ :)

Wpis dodał(a) KATARZYNA KOZAK

Lato jest przede wszystkim czasem beztroski, jednak i okresem, w którym tryb życia przedszkolaka zostaje wywrócony do góry nogami. Pojawiają się więc nowe znajomości, atrakcje, ale i zagrożenia. Im lepiej się do nich przygotujemy, tym większa szansa, że bezpiecznie wrócimy z wakacji.

Nasze Przedszkolaki w ramach projektu BEZPIECZNE WAKACJE dowiedziały się:

• kogo prosić o pomoc, jeśli się zapodzieje – nie każdy dorosły tak samo nadaje się do pomocy. Idealni są „mundurowi” – policjant, pracownik ochrony, sprzedawca, pielęgniarka, ratownik,
  • zapoznali się numerami alarmowymi. Dziecko musi umieć wykręcić numer 999, 997 czy 998 (wystarczy znać jeden, dyspozytor ewentualnie przekaże zgłoszenie dalej) czy 112 z telefonu komórkowego. Dzieci zostały uświadomione, że ta wiedza nie może służyć do zabawy,
  • przedszkolak nie rozmawia z obcymi i nie oddala się z osobą poznaną na wakacjach. Od obcych nie przyjmuje żadnego poczęstunku,
  • w ramach projektu dzieci odwiedzili również stomatolodzy. Jak to wiadomo na wakacjach może rozboleć ząbek i Pana Dentysty nie należy się obawiać,
  • w podróży nasze przedszkolne dzieci dowiedziały się i utrwaliły wiedzę nt. zachowania się na lotnisku oraz o zasadach tam panujących. Jak i również w pociągu czy autokarze i samochodzie również obowiązują konkretne zasady,
  • dzieci tematykę bezpieczeństwa realizowały na programach multimedialnych, podłodze multimedialnej oraz telewizorze multimedialnym dostępnych pomocach w przedszkolu.

Projekt BEZPIECZNE WAKACJE objął swym zasięgiem 70 dzieci oraz ich rodziców.

Koordynatorem projektu realizowanego w przedszkolu była: Pani Katarzyna Kozak – dyrektor ds. pedagogicznych.

Bezpieczne wakacje

Bezpiecznie! …w górach, nad morzem, nad jeziorem, w parku… Przygotuj swoje przedszkole na bezpieczne spędzanie czasu wolnego!

od KATARZYNA KOZAK

do KATARZYNA KOZAK