Bezpieczne wakacje przedszkolaka

Wpis dodał(a) Urszula Kapuścik

Lato, wakacje to wszystkim czasem beztroski, jednak i okres, w którym tryb życia przedszkolaka zostaje wywrócony do góry nogami. Pojawiają się więc nowe znajomości, atrakcje, ale i zagrożenia. Im lepiej się do nich przygotujemy, tym większa szansa, że bezpiecznie wrócimy z wakacji.

W ostatnich tygodniach roku szkolnego 2016/2017 dzieci z Przedszkola nr 12 w Mikołowie przygotowywały się do wakacji. Ważne w tych dniach było to, aby dzieci wiedziały, jak bezpiecznie spędzić wolny czas. Podczas zajęć dzieci realizowały projekt "Bezpieczne wakacje". Na zajęciach wykorzystano tablicę multimedialną, dzieci przypominały sobie wiadomości na temat zachowania w górach, na basenie, na rolkach i na rowerze, gdy spotkają kogoś obcego. Przedszkolaki pakowały plecak na wycieczkę i walizkę na wakacje. Opowiadały jak poprawnie zachowywać się podczas zabawy w wodzie, czy jeżdżąc na rowerze. Gdy pakowały się na wakacje nie zapomniały o najważniejszych rzeczach takich jak: apteczka, woda, peleryna przeciwdeszczowa oraz coś, co chroni od słońca.

Mamy nadzieję, że dzieci jak i rodzice zastosują się do wakacyjnych porad. Życzymy wszystkim bezpiecznych, radosnych i mile spędzonych wakacji.

od Urszula Kapuścik

do Urszula Kapuścik