Społeczność BLIŻEJ PRZEDSZKOLA
Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

Tablice interaktywne w przedszkolu

Wpis dodał(a) Urszula Kapuścik ( komentarzy)
Dodane 2 tygodnie temu, wyświetleń 79

Wpis został sprawdzony przez moderatora

Okres największego rozwoju intelektualnego, społecznego i emocjonalnego to wiek od 3 do 6 lat. W tym właśnie czasie intensywnie rozwijają się u dzieci procesy poznawcze: pamięć, uwaga oraz myślenie. W trosce o jak najlepszy rozwój dzieci, w przedszkolu nr 12, im. „Bajkowej Przygody” wykorzystywane są najnowocześniejsze osiągnięcia technologii multimedialnych w edukacji – tablice multimedialne. Jest to pomoc dydaktyczna, która wspomaga pracę nauczyciela, ukierunkowuje dziecko na: celowe i efektywne wykorzystywanie zdobyczy współczesnych osiągnięć technologicznych.

Tablice interaktywne wykorzystywane są podczas zajęć dydaktycznych, które odbywają się w naszym przedszkolu. Są nieocenione w pracy z dzieckiem. Pozwalają dzieciom poznać, to czego nie mogą zobaczyć w rzeczywistości, służą do rozwiązywania: zagadek, rebusów, układania puzzli, wykonywania ćwiczeń grafo – motorycznych, rozwijają spostrzegawczość, ćwiczą pamięć ,słuch muzyczny i fonematyczny. Każdy wykorzystywany przez nas program multimedialny dostarcza dzieciom zarówno bodźców dźwiękowych jak i wizualnych. Tablice interaktywna posiadają wiele zalet, spośród, których można wymienić: intuicyjność i łatwość obsługi przez dzieci, które podczas manipulowania ikonami z paska zadań same decydują w jaki sposób wykorzystać możliwości urządzenia. Maluch może pisać, rysować, malować, zaznaczać, podkreślać, na każdym wyświetlonym na ekranie obrazie. Dzięki temu, iż może się bawić, przyswaja wiedzę bez przekonania, że zajęcia są monotonne i nieciekawe.

W naszej placówce stawiamy na innowacyjność – stale poszukujemy rozwiązań, dzięki którym będziemy w stanie jeszcze lepiej realizować naszą misję.

Urszula Kapuścik