Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Społeczność

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

Bezpieczne wakacje


Wpis dodał(a) Dorota Marciniak
ponad 4 lat temu, wyświetleń 775


Wpis został sprawdzony przez moderatora

W ostatni dzień, przed przerwą wakacyjną, przedszkolaki z Przedszkola Niepublicznego Chatka Puchatka we Włocławku wzięły udział w zajęciach na temat bezpiecznego spędzania wakacji. Zaczęliśmy od tego, gdzie można spędzieć wakacje, następnie przedszkolaki spakowały placaki w góry i torby nad morze, pamiętając o tym, co najważniejsze. Przyszedł też czas na omówienie zasad bezpieczeństwa podczas podróży, spędzania czasu na plaży, w lesie, na biwaku czy wypraw rowerowych. Przedszkolaki bardzo zaciekawiły się opowiadaniem i ilustracjami do niego pt.:"Niebezpieczna woda", dzięki temu wiedzą już, że nie wolno oddalać się od dorosłych na plaży i samemu wchodzić do wody. Wiedzą też, jak zachować się, gdy zgubią się na plaży. Dużo radości przyniosła dzieciom zabawa "Biała i czerwona flaga", dzięki której dzieci doskolane będą wiedziały kiedy mogą wchodzić do wody, a kiedy nie. Na zakończenie porozmawialiśmy jeszcze o prawidłowym zachowaniu podczas burzy. Nasze dzielne przedszkolaki w nagrodę otrzymały dyplomy i odznaki, z którymi dumnie paradowały :).

Bezpieczne wakacje

Bezpiecznie! …w górach, nad morzem, nad jeziorem, w parku… Przygotuj swoje przedszkole na bezpieczne spędzanie czasu wolnego!


Strona projektu


Zobacz wszystkie wpisy
od Dorota MarciniakWyślij wiadomość
do Dorota Marciniak

Komentarze

Wyślij wiadomość do Dorota Marciniak