🍩 Słodkie promocje i prezent – tylko do 15 lutego! Sprawdź

Akademia Edukacji

Szkolenia na najwyższym poziomie. Rozwijaj się wygodnie online lub stacjonarnie.

O Akademii
Polecamy
Szkoleniowa Środa
Akredytacja
Akademia Edukacji jest Niepubliczną Placówką Doskonalenia Nauczycieli. 25 czerwca 2024 r. uzyskała przedłużenie akredytacji Małopolskiego Kuratora Oświaty otrzymanej dnia 31 lipca 2019 r. Nr decyzji: NP.5470.4.2024.MD

Projekt edukacyjny „Czuciaki z Krainy Emocji” – Kraina Smutku

Wpis dodał(a) anna dulak 4 miesiące temu · 282 wyświetleń
Wpis sprawdzony przez moderatora

Dzieci z grupy „Tygryski” z Przedszkola nr 1 w Bytowie ponownie wyruszyły w niezwykłą podróż do Krainy Emocji. Tym razem odwiedziły Krainę Smutku, gdzie miały okazję poznać kolejną ważną emocję – smutek.
Na podstawie animacji do bajki Natalii Łasochy, dostępnej na Platformie edukacyjnej, przedszkolaki poznały bohatera o imieniu Markotek, który symbolizuje właśnie emocję smutku. Dzieci dowiedziały się, czym jest smutek, kiedy może się pojawić oraz że każdy ma prawo go odczuwać.
Podczas zajęć „Tygryski” układały historyjkę obrazkową do wysłuchanego opowiadania, rozwijając przy tym umiejętność logicznego myślenia i opowiadania. W zabawie „Małe i duże smutki” uczyły się rozpoznawać, że smutek może mieć różne przyczyny i natężenie. Z kolei w zabawie integracyjnej dzieci z radością naśladowały ruchem treść rymowanki pt. „Gdy dopada smutek…”, dzięki czemu mogły w ruchowy sposób wyrazić i oswoić to uczucie.
Na zakończenie zajęć przedszkolaki uzupełniały swoją „Książeczkę emocji”, w której rysowały swoje „Sposoby na smutek” – czyli to, co pomaga im odzyskać dobry nastrój.
Zajęcia w Krainie Smutku były pełne refleksji, rozmów i wspólnych działań, które pomogły dzieciom lepiej zrozumieć i zaakceptować emocję smutku, a także znaleźć sposoby na jej przezwyciężanie.

bliżej MAX

Nielimitowany dostęp do scenariuszy, filmów i piosenek – wszystko w jednym miejscu! BLIŻEJ MAX to wygodny i korzystny abonament, który łączy wszystkie nasze usługi. Subskrybując, zyskujesz dodatkowo:

  • gotowe plany miesięczne i tygodniowe,
  • atrakcyjne zestawy pomocy dydaktycznych,
  • 10 pobrań, które możesz wykorzystać na dowolne materiały ze strony blizejprzedszkola.pl.

Wyślij wiadomość do anna dulak

Bądź na bieżąco z najnowszymi treściami

Zapisz się do newslettera i otrzymuj najlepsze materiały prosto na swoją skrzynkę

Zapisz się do newslettera