Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Społeczność

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

Publiczne Przedszkole w Nadarzynie. Grupa Żabki i wyzwanie marchewkowe


Wpis dodał(a) Olena Król
2 tygodnie temu, wyświetleń 26


Wpis został sprawdzony przez moderatora

 W kwietniu dzieci z grupy Żabki realizowały kolejne zadanie z projektu „Witaminki”. Tym razem warzywnym bohaterem była marchewka Maja. Dzieci lepiły marchewki z gliny i malowały farbami akrylowymi. Przedszkolaki w trakcie zabawy matematycznej zauważyły, że marchewka marchewce nierówna. Przeliczały i klasyfikowały marchew wg długości i grubości. Dowiedziały się, że część jadalna to korzeń. Marchewkowa zabawa „Głodne zajączki” z elementem rywalizacji wzbudzała u dzieci wiele emocji. Żabki także tańczyły i robiły śmieszne miny przy piosence Marchewka Maja. Zagrały w grę „Polowanie na marchewki”.  Wiele radości sprawiło im samodzielne przygotowanie soku z marchwi i jabłka. Żabki brały udział w zrobieniu marchewkowej surówki. Dowiedziały się, że marchewka to smaczne i pełne witamin warzywo, z którego można przygotować wiele ciekawych potraw.


Zobacz wszystkie wpisy
od Olena KrólWyślij wiadomość
do Olena Król

Scenariusze zajęć


Szukasz scenariuszy zajęć na różne okazje? Sprawdź naszą bazę gotowych scenariuszy.

bliżej MAX nowość

Nieograniczony dostęp do scenariuszy, filmów oraz piosenek. Bliżej MAX łączy wszystkie nasze usługi w jeden wygodny i tani abonament! Subskrybując bliżej MAX, otrzymujesz także 10 pobrań, które możesz użyć do dowolnych pomocy dydaktycznych ze strony www.blizejprzedszkola.pl 


Komentarze

Wyślij wiadomość do Olena Król

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!
Kupuj, zbieraj punkty, wymieniaj na nagrody! Sprawdź program Skarbonka