Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Społeczność

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

Wyjątkowe zajęcia o psach


Wpis dodał(a) Wioletta Matelonek
miesiąc temu, wyświetleń 47


Wpis został sprawdzony przez moderatora

Dziś naszymi gośćmi byli uczniowie klasy 2 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 im. Bolka I Świdnickiego w Strzelinie, uczestniczący w zajęciach edukacyjnych poświęconych psom. Już niedługo, bo 1 lipca, obchodzić będziemy Dzień Psa, natomiast 26 sierpnia Międzynarodowy Dzień Psa. Dlatego nasze spotkanie rozpoczęliśmy się od wspólnego czytania opowiadania kamishibai "Szukając Marudka". Dzieci dorysowywały lub dopisywały możliwe zakończenia opowieści, rozwijając swoją wyobraźnię i kreatywność.

Uczniowie poznali różnorodne zawody wykonywane przez psy oraz dowiedzieli się, jak prawidłowo pielęgnować te wspaniałe zwierzęta.

Poruszyliśmy również ważny temat odpowiedzialności za zwierzęta, szczególnie w kontekście wakacyjnych wyjazdów, gdy niektórzy niestety decydują się na porzucenie swoich pupili.

Na zakończenie zajęć, każde dziecko otrzymało ulotki z numerami telefonów, które mogą się przydać w przypadku znalezienia psa, kota lub dzikiego zwierzęcia. Mamy nadzieję, że te informacje będą przydatne i zwiększą świadomość młodych uczestników w kwestii opieki nad zwierzętami.

Bliżej Pieska

Podczas realizacji projektu dzieci będą mogły nieść pomoc potrzebującym zwierzakom oraz nauczą się właściwego zachowania wobec nich.


Strona projektu


Zobacz wszystkie wpisy
od Wioletta MatelonekWyślij wiadomość
do Wioletta Matelonek

Scenariusze zajęć


Szukasz scenariuszy zajęć na różne okazje? Sprawdź naszą bazę gotowych scenariuszy.

bliżej MAX nowość

Nieograniczony dostęp do scenariuszy, filmów oraz piosenek. Bliżej MAX łączy wszystkie nasze usługi w jeden wygodny i tani abonament! Subskrybując bliżej MAX, otrzymujesz także 10 pobrań, które możesz użyć do dowolnych pomocy dydaktycznych ze strony www.blizejprzedszkola.pl 


Komentarze

Wyślij wiadomość do Wioletta Matelonek

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!
Kupuj, zbieraj punkty, wymieniaj na nagrody! Sprawdź program Skarbonka