Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Społeczność

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

Projekt Bliżej Pieska - grupa "Jeżyki" Tęczowa Kraina


Wpis dodał(a) Weronika Felusiak
2 miesiące temu, wyświetleń 43


Wpis został sprawdzony przez moderatora

W ramach projektu " Bliżej Pieska" zapoznałam dzieci ze światem zwierząt oraz nauczyłam odpowiedniego stosunku do nich poprzez liczne kontakty z różnego rodzaju zwierzętami. Zorganizowałam warsztaty z dogoterapii, warsztaty pszczelarskie, warsztaty zoologiczne pt. " Żywa lekcja biologii oraz " Czy smoki istnieją naprawdę?", a także spotkanie z alpakami. Zainicjowałam wycieczkę do Nadleśnictwa "Babki" w Łęknie, a by lepiej poznać zwierzęta w ich naturalnym środowisku i pozwolić dzieciom na ich obserwację. Odbyły się w naszej grupie również Dzień Jeża i w naszym przedszkolu pojawił się jeż pigmejski. Przygotowałam też zajęcia edukacyjne z okazji Dnia Kundelka i Dnia Kota. Zaaranżowałam zbiórkę karmy, podkładów higienicznych, zabawek, ręczników, koców, poszewek dla psów i kotów ze schroniska w Środzie Wielkopolskiej. 

Bliżej Pieska

Podczas realizacji projektu dzieci będą mogły nieść pomoc potrzebującym zwierzakom oraz nauczą się właściwego zachowania wobec nich.


Strona projektu


Zobacz wszystkie wpisy
od Weronika FelusiakWyślij wiadomość
do Weronika Felusiak

Scenariusze zajęć


Szukasz scenariuszy zajęć na różne okazje? Sprawdź naszą bazę gotowych scenariuszy.

bliżej MAX nowość

Nieograniczony dostęp do scenariuszy, filmów oraz piosenek. Bliżej MAX łączy wszystkie nasze usługi w jeden wygodny i tani abonament! Subskrybując bliżej MAX, otrzymujesz także 10 pobrań, które możesz użyć do dowolnych pomocy dydaktycznych ze strony www.blizejprzedszkola.pl 


Komentarze

Wyślij wiadomość do Weronika Felusiak

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!
Kupuj, zbieraj punkty, wymieniaj na nagrody! Sprawdź program Skarbonka