Książka (dla) Przedszkolaka

Wpis dodał(a) Elżbieta Pankau
2 tygodnie temu, wyświetleń 27

Do projektu Książka (dla) Przedszkolaka przyłączyły się grupy: „Biedronki” (4-latki) i „Smerfy” (5-latki). W ramach akcji dzieci:

- zaprosiły do wsparcia małych pacjentów Przylądka Nadziei Kliniki Onkologii i Hematologii Dziecięcej we Wrocławiu i zorganizowały zbiórkę książek, gier i materiałów plastycznych;

- wybrały się do biblioteki na zajęcia "Odkrywamy bibliotekę! (pierwsza wizyta w bibliotece)". Na zakończenie spotkania Pani bibliotekarka przeczytała dzieciom wybraną książkę;

- wysłuchały opowiadań z wykorzystaniem teatrzyku Kamishibai;

- na zajęciach dydaktycznych poznały etapy powstawania książki;

- wykonały zakładki do książek;

- obejrzały teatrzyk papierowy do bajek: „Czerwony Kapturek”, „Trzy małe świnki”, „Królewna Śnieżka”, „Pinokio”, „Kopciuszek”;

- mogły każdego dnia przynosić do przedszkola wybraną przez siebie książkę. Każda książka prezentowana była przedszkolakom i przynajmniej fragment czytany był dzieciom przez nauczyciela;

- 23 kwietnia z okazji Międzynarodowego Dnia Książki i Praw Autorskich otrzymały MEDALE PRZYJACIELA KSIĄŻKI.

Książka dla przedszkolaka

Projekt zachęcający do promowania czytelnictwa oraz rozbudzania miłości do literatury wśród dzieci od najmłodszych lat.

od Elżbieta Pankau

do Elżbieta Pankau