Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Społeczność

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

Zbiórka dla kotków w Miejskim Przedszkolu nr 7 w Knurowie


Wpis dodał(a) Angelika Śniatała
3 miesiące temu, wyświetleń 102


Wpis został sprawdzony przez moderatora

Z okazji "Dnia Kota" dzieci z grupy "Misie" z Miejskiego Przedszkola nr 7 w Knurowie uczestniczyły w "kocich zabawach"! Był to bardzo kiciowy dzień. Rozpoczęliśmy go od nietypowej, „Kociej gimnastyki”. Następnie bawiliśmy się w zabawę na spostrzegawczość – „Kot sprzedaje buty”. Oczywiście nie mogło zabraknąć (zwłaszcza, że był to nasz bajkowy i baśniowy tydzień) baśni „O kocie w butach”. Dowiedzieliśmy się, jakie akcesoria są niezbędne, aby móc dobrze zaopiekować się kotkiem. Bawiliśmy się również w „detektywów”, którzy za pomocą latarki sprawdzali, co znajduje się w brzuchu kotka – podzieliliśmy pokarm na odpowiedni i na niezdrowy dla kota (przypomnieliśmy, że koty wcale nie powinny pić mleka!). Ćwiczyliśmy również umiejętność określania położenia kotka w przestrzeni – mówiliśmy, gdzie schował się na obrazku: za zasłoną, pod stołem, w koszyku, na fotelu… A na zakończenie – „Zakodowany kotek” – kolorowaliśmy kotka wg cyferek (1-4), gdzie każdej cyferce odpowiadał inny kolor. W naszym przedszkolu zorganizowaliśmy także zbiórkę karmy, żwirku, zabawek, legowisk dla kotków ze schroniska w Zabrzu oraz dla kotów wolnożyjących w mieście Knurów. 

Bliżej Pieska

Podczas realizacji projektu dzieci będą mogły nieść pomoc potrzebującym zwierzakom oraz nauczą się właściwego zachowania wobec nich.


Strona projektu


Zobacz wszystkie wpisy
od Angelika ŚniatałaWyślij wiadomość
do Angelika Śniatała

Kartka z kalendarza


Wiemy jak cenny jest Twój czas, dlatego co miesiąc otrzymujesz od nas komplet gotowych materiałów, które pomogą Ci przygotowywać się do zajęć – szybko, łatwo i przyjemnie!

bliżej MAX nowość

Nieograniczony dostęp do scenariuszy, filmów oraz piosenek. Bliżej MAX łączy wszystkie nasze usługi w jeden wygodny i tani abonament! Subskrybując bliżej MAX, otrzymujesz także 10 pobrań, które możesz użyć do dowolnych pomocy dydaktycznych ze strony www.blizejprzedszkola.pl 


Komentarze

Wyślij wiadomość do Angelika Śniatała

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!
Kupuj, zbieraj punkty, wymieniaj na nagrody! Sprawdź program Skarbonka