Dbamy o zwierzęta cały rok!

Wpis dodał(a) Aleksandra Rudzik
2 tygodnie temu, wyświetleń 55

W październiku w naszej grupie realizowany był temat kompleksowy pt.” Domowi ulubieńcy”, podczas którego dzieci poznawały ciekawostki dotyczące zwierząt domowych, dokarmiały przedszkolne rybki oraz uczestniczyły w warsztatach Dogoterapii.

W październiku i listopadzie zorganizowaliśmy zbiórkę karmy dla olsztyńskiego schroniska.

W okresie zimowym bardzo trudno ptaszkom znaleźć pożywienie, dlatego dzieci z grupy II postanowiły zadbać o to, aby ptaki miały co jeść. Zanim jednak przystąpiły do działania, dowiedziały się jak mądrze dokarmiać zwierzęta zimą, aby nieświadomie nie wyrządzić im krzywdy. Wiedzą, że lepszy już jest głód niż zepsute jedzenie, albo odpadki z obiadu!

W lutym nasza grupa udała się do pobliskiego parku. Naszym celem był staw i sprawdzenie czy skrzydlaci przyjaciele mają się dobrze!???? Najbardziej zainteresowani przylecieli chwilę po tym jak rzuciliśmy pokarm z Ptasiego Bufetu???? Kaczki, jednak trochę nieśmiałe obserwowały nas z bezpiecznej odległości

Bliżej Pieska

Podczas realizacji projektu dzieci będą mogły nieść pomoc potrzebującym zwierzakom oraz nauczą się właściwego zachowania wobec nich.

od Aleksandra Rudzik

do Aleksandra Rudzik