Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Społeczność

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

Dbamy o zwierzęta cały rok!


Wpis dodał(a) Aleksandra Rudzik
4 miesiące temu, wyświetleń 78


Wpis został sprawdzony przez moderatora

W październiku w naszej grupie realizowany był temat kompleksowy pt.” Domowi ulubieńcy”, podczas którego dzieci poznawały ciekawostki dotyczące zwierząt domowych, dokarmiały przedszkolne rybki oraz uczestniczyły w warsztatach Dogoterapii.

W październiku i listopadzie zorganizowaliśmy zbiórkę karmy dla olsztyńskiego schroniska.

W okresie zimowym bardzo trudno ptaszkom znaleźć pożywienie, dlatego dzieci z grupy II postanowiły zadbać o to, aby ptaki miały co jeść. Zanim jednak przystąpiły do działania, dowiedziały się jak mądrze dokarmiać zwierzęta zimą, aby nieświadomie nie wyrządzić im krzywdy. Wiedzą, że lepszy już jest głód niż zepsute jedzenie, albo odpadki z obiadu!

W lutym nasza grupa udała się do pobliskiego parku. Naszym celem był staw i sprawdzenie czy skrzydlaci przyjaciele mają się dobrze!???? Najbardziej zainteresowani przylecieli chwilę po tym jak rzuciliśmy pokarm z Ptasiego Bufetu???? Kaczki, jednak trochę nieśmiałe obserwowały nas z bezpiecznej odległości

Bliżej Pieska

Podczas realizacji projektu dzieci będą mogły nieść pomoc potrzebującym zwierzakom oraz nauczą się właściwego zachowania wobec nich.


Strona projektu


Zobacz wszystkie wpisy
od Aleksandra RudzikWyślij wiadomość
do Aleksandra Rudzik

Scenariusze zajęć


Szukasz scenariuszy zajęć na różne okazje? Sprawdź naszą bazę gotowych scenariuszy.

bliżej MAX nowość

Nieograniczony dostęp do scenariuszy, filmów oraz piosenek. Bliżej MAX łączy wszystkie nasze usługi w jeden wygodny i tani abonament! Subskrybując bliżej MAX, otrzymujesz także 10 pobrań, które możesz użyć do dowolnych pomocy dydaktycznych ze strony www.blizejprzedszkola.pl 


Komentarze

Wyślij wiadomość do Aleksandra Rudzik

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!
Kupuj, zbieraj punkty, wymieniaj na nagrody! Sprawdź program Skarbonka