Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Społeczność

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

Publiczne Przedszkole w Nadarzynie - Wyzwanie Dyniowe w grupie Żabki


Wpis dodał(a) Olena Król
tydzień temu, wyświetleń 22


Wpis został sprawdzony przez moderatora

Każda dynia jest wspaniała,

jedna duża druga mała.

Bywa również kolorowa

na swój sposób wyjątkowa.

W listopadzie w grupie Żabki dominował kolor żółty i pomarańczowy. Zrealizowaliśmy kolejne warzywne wyzwanie projektu edukacyjnego "Witaminki". Zajęcia rozpoczęliśmy matematycznymi zabawami z dyniami. Dzieci klasyfikowały je według kształtu, koloru i wielkości i przeznaczenia. Przedszkolaki przeliczały dynie i układały zgodnie z treścią wiersza „Siedem dyń”. Największe zainteresowanie wzbudziło wnętrze dorodnego warzywa. Dzieci określały zapach i konsystencję miąższu, oglądały pestki, oceniały grubość skórki. Okazało się, że dzieci wiedzą co można ugotować z dyni lub jak ją wykorzystać w inny sposób. Przedszkolaki obejrzały także film edukacyjny o dyniach. Nie zabrakło również zabaw ruchowych i tanecznych z dyniami do piosenki „Dynia Dana”. Żabki chętnie kolorowały i malowały dynie. Wielką przyjemność sprawiło dzieciom słuchanie bajki i jedzenie pestek przy lampionie zrobionym oczywiście z dyni.


Zobacz wszystkie wpisy
od Olena KrólWyślij wiadomość
do Olena Król

Scenariusze zajęć


Szukasz scenariuszy zajęć na różne okazje? Sprawdź naszą bazę gotowych scenariuszy.

bliżej MAX nowość

Nieograniczony dostęp do scenariuszy, filmów oraz piosenek. Bliżej MAX łączy wszystkie nasze usługi w jeden wygodny i tani abonament! Subskrybując bliżej MAX, otrzymujesz także 10 pobrań, które możesz użyć do dowolnych pomocy dydaktycznych ze strony www.blizejprzedszkola.pl 


Komentarze

Wyślij wiadomość do Olena Król

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!
16. edycja FORUM | Kraków | 25-26 kwietnia 2024 zapisz się