Bliżej Pieska- Przedszkole nr 2 ,,Tęczowy Domek", Woźniki

Wpis dodał(a) Iwona Jasiecka
3 miesiące temu, wyświetleń 134

Przedszkole nr 2, Tęczowy Domek” w Woźnikach w ramach Projektu ,,Bliżej Pieska” gościło tresera Centrum Szkolenia Psów. Właścicielka posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z różnymi psami. Odwiedziła nas ze swoim pieskiem o imieniu Luna. Przedszkolaki dowiedziały się wszystkiego na temat właściwego zachowania wobec tych zwierząt.

Nawiązując do projektu w dalszym etapie zorganizowaliśmy wycieczkę do Nadleśnictwa Jezierce. Tematem przewodnim ścieżki edukacyjnej stali się mieszkańcy lasu. Na samym wstępie dzieci zapoznane zostały z zasadami zachowania w lesie. Przechodząc przez kolejne etapy trasy poznały rodziny ssaków leśnych, dowiedziały się które zwierzęta są chronione, w jaki sposób leśniczy zlicza ilość owadów. Zapoznały się z rosnącymi w okolicy gatunkami drzew i krzewów leśnych.

Kolejnym etapem było nawiązanie kontaktu ze Schroniskiem dla Zwierząt w Gnieźnie oraz zorganizowanie dla nich zbiórki. Niestety nie udało nam się dotrzeć z darami ze względu na panującą tam wcześniej parwowirozę, a obecnie przez remont placówki. Jednak tak szybko, jak to będzie możliwe odwiedzimy z dziećmi schronisko i zapoznamy z tym miejscem.

Pozdrawiam,

wychowawca grupy ,,Jeżyki" mgr Iwona Jasiecka