Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Społeczność

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

Bliżej Pieska- Przedszkole nr 2 ,,Tęczowy Domek", Woźniki


Wpis dodał(a) Iwona Jasiecka
6 miesięcy temu, wyświetleń 170


Wpis został sprawdzony przez moderatora

Przedszkole nr 2, Tęczowy Domek” w Woźnikach w ramach Projektu ,,Bliżej Pieska” gościło tresera Centrum Szkolenia Psów. Właścicielka posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z różnymi psami. Odwiedziła nas ze swoim pieskiem o imieniu Luna. Przedszkolaki dowiedziały się wszystkiego na temat właściwego zachowania wobec tych zwierząt.

Nawiązując do projektu w dalszym etapie zorganizowaliśmy wycieczkę do Nadleśnictwa Jezierce. Tematem przewodnim ścieżki edukacyjnej stali się mieszkańcy lasu. Na samym wstępie dzieci zapoznane zostały z zasadami zachowania w lesie. Przechodząc przez kolejne etapy trasy poznały rodziny ssaków leśnych, dowiedziały się które zwierzęta są chronione, w jaki sposób leśniczy zlicza ilość owadów. Zapoznały się z rosnącymi w okolicy gatunkami drzew i krzewów leśnych.

Kolejnym etapem było nawiązanie kontaktu ze Schroniskiem dla Zwierząt w Gnieźnie oraz zorganizowanie dla nich zbiórki. Niestety nie udało nam się dotrzeć z darami ze względu na panującą tam wcześniej parwowirozę, a obecnie przez remont placówki. Jednak tak szybko, jak to będzie możliwe odwiedzimy z dziećmi schronisko i zapoznamy z tym miejscem.

Pozdrawiam,

wychowawca grupy ,,Jeżyki" mgr Iwona Jasiecka


Zobacz wszystkie wpisy
od Iwona JasieckaWyślij wiadomość
do Iwona Jasiecka

Kartka z kalendarza


Wiemy jak cenny jest Twój czas, dlatego co miesiąc otrzymujesz od nas komplet gotowych materiałów, które pomogą Ci przygotowywać się do zajęć – szybko, łatwo i przyjemnie!

bliżej MAX nowość

Nieograniczony dostęp do scenariuszy, filmów oraz piosenek. Bliżej MAX łączy wszystkie nasze usługi w jeden wygodny i tani abonament! Subskrybując bliżej MAX, otrzymujesz także 10 pobrań, które możesz użyć do dowolnych pomocy dydaktycznych ze strony www.blizejprzedszkola.pl 


Komentarze

Wyślij wiadomość do Iwona Jasiecka

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!
Kupuj, zbieraj punkty, wymieniaj na nagrody! Sprawdź program Skarbonka