Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Społeczność

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

ROZWIJAMY CZYTELNICTWO


Wpis dodał(a) Maria Klimczak
3 miesiące temu, wyświetleń 181


Wpis został sprawdzony przez moderatora

Strona domowa

Jest wiele sposobów promowania czytelnictwa wśród dzieci. W naszym przedszkolu we wszystkich grupach wiekowych funkcjonują kąciki książki, które przez cały rok wzbogacane są o nowe pozycje. Dzieci uwielbiają słuchać czytanych codziennie książeczek ze swoich grupowych zbiorów. Ponadto często po nie sięgają podczas czasu przeznaczonego na zabawy dowolne. Organizujemy również cykliczne spotkania z paniami z Miejskiej Biblioteki Publicznej - filia 17 oraz Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im.J. Lompy w Katowicach, które poszerzają czytelnicze horyzonty naszych przedszkolaków. Dzieci biorą udział w comiesięcznych warsztatach i zajęciach prowadzonych przez bibliotekarki. Starszaki z grupy „Zajączków” odwiedziły też miejsce ich pracy. Ponadto bierzemy udział w tegorocznej edycji projektu czytelniczego „Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury” i prowadzimy swoje grupowe „Dzienniczki”. Do zakończenia tego wydarzenia pozostało nam jeszcze kilka modułów. Zorganizowaliśmy także ogólnopolski konkurs plastyczny „Jesień z Misiem Uszatkiem”. Czytelnicze wydarzenia, w których uczestniczyliśmy od września to: Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania, Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek, Światowy Dzień Pluszowego Misia – dla nas w szczególności Misia Uszatka. Rodzice również wspomagają nas w tym czytelniczym wyzwaniu i odwiedzają swoje pociechy w przedszkolu, aby wspólnie poczytać wybrane pozycje z literatury dziecięcej. Nasi przedszkolacy chętnie opowiadają o swoich domowych książkach i ulubionych bohaterach, często przedstawiają ich na swoich obrazkach, bądź wcielają się w ich role podczas podejmowanych zabaw tematycznych.

Pamiętajmy, że stałe i systematyczne spotkania dzieci z książką aktywizują ich rozwój intelektualny i emocjonalny, budzą wrażliwość estetyczną, sprzyjają rozwijaniu postaw twórczych oraz wyzwalają różne formy ekspresji.

Książka dla przedszkolaka

Projekt zachęcający do promowania czytelnictwa oraz rozbudzania miłości do literatury wśród dzieci od najmłodszych lat.


Strona projektu


Zobacz wszystkie wpisy
od Maria KlimczakWyślij wiadomość
do Maria Klimczak

Scenariusze zajęć


Szukasz scenariuszy zajęć na różne okazje? Sprawdź naszą bazę gotowych scenariuszy.

bliżej MAX nowość

Nieograniczony dostęp do scenariuszy, filmów oraz piosenek. Bliżej MAX łączy wszystkie nasze usługi w jeden wygodny i tani abonament! Subskrybując bliżej MAX, otrzymujesz także 10 pobrań, które możesz użyć do dowolnych pomocy dydaktycznych ze strony www.blizejprzedszkola.pl 


Komentarze

Wyślij wiadomość do Maria Klimczak

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!
16. edycja FORUM | Kraków | 25-26 kwietnia 2024 zapisz się