Pies bohater

Wpis dodał(a) Małgorzata Badurczyk
6 miesięcy temu, wyświetleń 92

Do poniedziałku 06.11.2023 r. w Samorządowym Przedszkolu w Grzegorzowicach w Zespole Szkolno-Przedszkolnym odbył się kolejny cykl zajęć w ramach projektu "Bliżej Pieska". W tym okresie dzieci dowiedziały się jakie mogą być zwierzęta domowe i jak prawidłowo o nie dbać tzn. jakich warunków wymagają poszczególne zwierzęta - jak powinien wyglądać ich domek, czym je karmić i jak pielęgnować. Podczas kolejnych zajęć przedszkolaki poznały jakie funkcje, role może pełnić pies. Temat brzmiał "Pies bohater". Dzieci wiedziały, że psy są najlepszymi przyjaciółmi człowieka i że często nam pomagają. Aby mogły "służyć profesjonalnie" muszą być przeszkolone. Czasami musi być odpowiednia rasa psa, ponieważ inne nie są w stanie się pewnych zachowań nauczyć. W zależności od roli, jaką mają pełnić tak są trenowane. Psy mogą pomagać strażakom, ratownikom górskim, wodnym w ratowaniu i poszukiwaniu ludzi, osobom niewidomym, niepełnosprawnym umysłowo i ruchowo, ale również policjantom, którzy szukają złodziei i innych przestępców. Na zakończenie tego cyklu zajęć przedszkolaki wykonały pracę plastyczną z kubeczków "Piesek".

Bliżej Pieska

Podczas realizacji projektu dzieci będą mogły nieść pomoc potrzebującym zwierzakom oraz nauczą się właściwego zachowania wobec nich.

od Małgorzata Badurczyk

do Małgorzata Badurczyk