Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Społeczność

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

Zegary małe i duże


Wpis dodał(a) Maria Klimczak
3 miesiące temu, wyświetleń 191


Wpis został sprawdzony przez moderatora

 

Strona domowa

Pożegnaliśmy stary rok i powitaliśmy nowy 2024. I tak mijają kolejne godziny, dni, tygodnie i miesiące – czas nieustannie płynie jak woda w strumyku. Poznaliśmy ostatnio dokładniej budowę zegara, nazywaliśmy elementy tarczy zegarowej oraz umieszczone na niej cyfry. Wiemy, że na zegarach najlepiej zna się zegarmistrz. Jego praca polega na naprawie i konserwacji zegarków i zegarów. W swoim zakładzie ma: zegary zabytkowe, ścienne, kominkowe, szafkowe, wieżowe, zegarki kieszonkowe, naręczne, budziki i inne czasomierze powszechnego użytku, zarówno mechaniczne jak i elektroniczne, elektryczne i kwarcowe. Oglądaliśmy to wszystko na ilustracjach.

Udało nam się wspólnie ułożyć duży zegar na dywanie i odczytać samodzielnie ustawione godziny. Każdy „Piesek” indywidualnie wykonał również i zaprojektował swój zegar. Aby nasze prace były weselsze dodaliśmy jeszcze oczy i uśmiechnięte buźki. Wystawa wesołych zegarów wita nas teraz codziennie w przedszkolnej szatni. Dobrego roku! - wołają.


Zobacz wszystkie wpisy
od Maria KlimczakWyślij wiadomość
do Maria Klimczak

Kartka z kalendarza


Wiemy jak cenny jest Twój czas, dlatego co miesiąc otrzymujesz od nas komplet gotowych materiałów, które pomogą Ci przygotowywać się do zajęć – szybko, łatwo i przyjemnie!

bliżej MAX nowość

Nieograniczony dostęp do scenariuszy, filmów oraz piosenek. Bliżej MAX łączy wszystkie nasze usługi w jeden wygodny i tani abonament! Subskrybując bliżej MAX, otrzymujesz także 10 pobrań, które możesz użyć do dowolnych pomocy dydaktycznych ze strony www.blizejprzedszkola.pl 


Komentarze

Wyślij wiadomość do Maria Klimczak

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!
16. edycja FORUM | Kraków | 25-26 kwietnia 2024 zapisz się