Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Społeczność

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

Projekt "Bliżej pieska" realizowany w Przedszkolu nr 17 "Bajkowe Wzgórze"


Wpis dodał(a) Barbara John-Franiel
7 miesięcy temu, wyświetleń 84


Wpis został sprawdzony przez moderatora

W Przedszkolu nr 17 "Bajkowe Wzgórze " realizowano projekt "Bliżej pieska".

Projekt rozpoczęto obchodami Dnia Zwierząt. W tym dniu wszystkie grupy przedszkolne zebrały się w sali, aby dowiedzieć się, co to za dzień i jakie jest jego znaczenie. 

W ramach projektu nawiązano współpracę ze schroniskiem Psitulmnie w Zabrzu, dla którego zebrano karmę, koce oraz inne potrzebne schronisku rzeczy. Dodatkowo zebrano też kwotę pieniężną, która umożliwiła wirtualną adopcję pieska Sonika. 

Przedstawicielka schroniska, pani Magda, przyjechała do przedszkola w towarzystwie trzynożnego pieska, Marlenki. Opowiedziała dzieciom historię pieska, omówiła potrzeby zwierząt, a także poinstruowała dzieci co robić w razie ataku psa.

 

 

 

Bliżej Pieska

Podczas realizacji projektu dzieci będą mogły nieść pomoc potrzebującym zwierzakom oraz nauczą się właściwego zachowania wobec nich.


Strona projektu


Zobacz wszystkie wpisy
od Barbara John-FranielWyślij wiadomość
do Barbara John-Franiel

Scenariusze zajęć


Szukasz scenariuszy zajęć na różne okazje? Sprawdź naszą bazę gotowych scenariuszy.

bliżej MAX nowość

Nieograniczony dostęp do scenariuszy, filmów oraz piosenek. Bliżej MAX łączy wszystkie nasze usługi w jeden wygodny i tani abonament! Subskrybując bliżej MAX, otrzymujesz także 10 pobrań, które możesz użyć do dowolnych pomocy dydaktycznych ze strony www.blizejprzedszkola.pl 


Komentarze

Wyślij wiadomość do Barbara John-Franiel

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!
Kupuj, zbieraj punkty, wymieniaj na nagrody! Sprawdź program Skarbonka