Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Społeczność

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

Z wizyta w bibliotece


Wpis dodał(a) URSZULA PRACZ
2 tygodnie temu, wyświetleń 33


Wpis został sprawdzony przez moderatora

20 października 2023 r. Grupa Artyści z Przedszkola z Oddziałami Integracyjnymi Nr 430 odwiedziła Bibliotekę dla Dzieci i Młodzieży Nr IV i uczestniczyła w spotkaniu z Panem Robertem Zawadą, pilotem Wojska Polskiego, autorem książek dla dzieci pt.: Czy każdy może zostać pilotem? i Jak Gapa został pilotem. W pierwszej części spotkania dzieci z wielkim zainteresowaniem wysłuchały fragmentów książki i dowiedziała się, że każdy – nawet roztargniona dziewczynka czy powolny chłopiec może zostać pilotem, jeśli tylko ma takie marzenie i konsekwentnie dąży do celu.

W dalszej części spotkania Pan Robert opowiedział dzieciom o tajnikach pracy pilota, a także zdradził wiele ciekawostek dotyczących lotnictwa. Czym jest wolant? A co to jest żyroskop? Co w żargonie lotniczym oznacza gapa? Co odróżnia szybowiec od samolotu? Czy zawsze kombinezon pilota jest zielony?

Pan Robert okazał się chodzącym kompendium wiedzy lotniczej. Dzieciaki z wielkim zainteresowaniem i entuzjazmem uczestniczyły w spotkaniu, a kilkoro z nich nawet zadeklarowało, że w przyszłości chce zostać pilotami.

Książka dla przedszkolaka

Projekt zachęcający do promowania czytelnictwa oraz rozbudzania miłości do literatury wśród dzieci od najmłodszych lat.


Strona projektu


Zobacz wszystkie wpisy
od URSZULA PRACZWyślij wiadomość
do URSZULA PRACZ

Scenariusze zajęć


Szukasz scenariuszy zajęć na różne okazje? Sprawdź naszą bazę gotowych scenariuszy.

Komentarze

Wyślij wiadomość do URSZULA PRACZ

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!