Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Społeczność

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI


Wpis dodał(a) Maria Klimczak
2 tygodnie temu, wyświetleń 98


Wpis został sprawdzony przez moderatora

 

Strona domowa

Podczas świąt narodowych możemy bardziej podkreślić nasz związek z Polską. Dobrym przykładem jest tutaj wspólny udział dzieci i dorosłych w obchodach uroczystości, która odbyła się 11 listopada. Tradycją w naszym przedszkolu stało się wspólne śpiewanie hymnu narodowego o godzinie 11.11 w okolicznościowej scenerii. Postaraliśmy się wszyscy ubrać w barwy narodowe, aby jeszcze bardziej podkreślić powagę tego wydarzenia. Symbole narodowe dość łatwo dziecku opisywać i przedstawiać, jednakże warto przy tej okazji poświęcić trochę więcej czasu na wykonanie okolicznościowych prac plastycznych, technicznych i wykorzystać je do dekoracji wnętrz. Pięknie wykonane kokardy narodowe ozdobiły ubrania wszystkich uczestników naszego narodowego spotkania. Dzięki takim okazjom kształtujemy tożsamość kulturową, narodową oraz postawy patriotyczne naszych przedszkolaków.

 

 

Scenariusze zajęć


Szukasz scenariuszy zajęć na różne okazje? Sprawdź naszą bazę gotowych scenariuszy.

Komentarze

Wyślij wiadomość do Maria Klimczak

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!