Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Społeczność

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

ZAJĘCIA Z DOGOTERAPII W GRUPIE VII w Przedszkolu Samorządowym nr 31


Wpis dodał(a) EWA KALINOWSKA
9 miesięcy temu, wyświetleń 130


Wpis został sprawdzony przez moderatora

ZAJĘCIA Z DOGOTERAPII w grupie VII BIEDRONKI w ramach realizacji projektu „Bliżej pieska”

 

Dnia 26 października 2023 w grupie VII BIEDRONKI w Przedszkolu Samorządowym nr 31 w Białymstoku odbyły się zajęcia z dogoterapii prowadzone przez panią Anię, która przyszła ze swoim psem owczarkiem australijskim Breckerem.                                                                                                                                                                 Dogoterapia to bardzo atrakcyjna forma zajęć dla dzieci w wieku przedszkolnym. Dla wielu dzieci bliski kontakt z psem jest też nowym, życiowym doświadczeniem, ponieważ nie każde dziecko w tym wieku miało już kontakt z psem. Tematem zajęcia było „Mamo, Tato chcę mieć psa” podczas którego dzieci dowiedziały się jakie obowiązki ma właściciel psa, jak należy opiekować się psem. Na zakończenie odbył się pokaz, co potrafi pies. Przedszkolaki obdarowały naszego gościa drobnymi upominkami – smakołyki i zabawki, a Pani Dyrektor wręczyła podziękowanie prowadzącej Pani Ani. Każde dziecko miało także możliwość pogłaskania psa.

     W czasie takich spotkań dzieci uczą się prawidłowych zachowań w kontakcie ze psem. Tego typu spotkania pozwalają dzieciom na poszerzenie wiedzy o świecie zwierząt, rozwijają empatię i poczucie odpowiedzialności. Zajęcia te sprawiły wiele radości.


Zobacz wszystkie wpisy
od EWA KALINOWSKAWyślij wiadomość
do EWA KALINOWSKA

Scenariusze zajęć


Szukasz scenariuszy zajęć na różne okazje? Sprawdź naszą bazę gotowych scenariuszy.

bliżej MAX nowość

Nieograniczony dostęp do scenariuszy, filmów oraz piosenek. Bliżej MAX łączy wszystkie nasze usługi w jeden wygodny i tani abonament! Subskrybując bliżej MAX, otrzymujesz także 10 pobrań, które możesz użyć do dowolnych pomocy dydaktycznych ze strony www.blizejprzedszkola.pl 


Komentarze

Wyślij wiadomość do EWA KALINOWSKA

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!
Kupuj, zbieraj punkty, wymieniaj na nagrody! Sprawdź program Skarbonka