Akcje promujące czytelnictwo wśród dzieci ze zgierskiej "Ósemki"

Wpis dodał(a) Jolanta Łęczewska
9 miesięcy temu, wyświetleń 165

Od początku tego roku szkolnego w Miejskim Przedszkolu nr 8 w Zgierzu promujemy czytelnictwo wśród przedszkolaków z Miejskiego Przedszkola nr 8 w Zgierzu. Zorganizowaliśmy już m. in takie akcje jak:

- Narodowe Czytanie "Nad Niemnem":

Czy powieść Elizy Orzeszkowej pt. "Nad Niemnem" to odpowiednia lektura dla przedszkolaków? Jak najbardziej! Oczywiście dostosowana do wieku dzieci, czytana w niewielkich fragmentach, na przykład w postaci krótkich opisów przyrody, które po mistrzowsku przedstawiła ta pozytywistyczna pisarka w swojej powieści. W ramach akcji #NarodoweCzytanie, z pomocą chętnych rodziców przygotowaliśmy mnóstwo atrakcji dla przedszkolaków. Przeczytane fragmenty opisów przyrody stanowiły wstęp do poznawania i odnajdywania w aplikacji google nazw ziół, zapoznania się z wyglądem i właściwościami zdrowotnymi niektórych roślin leczniczych: nawłoci pospolitej, krwawnika czy dzikiej marchwi, układania obrazów z roślin zasuszonych metodą prasowania czy wykonania z filcu zakładek do książek.

- Uruchomiliśmy weekendową wypożyczalnię książek dla dzieci:

Weekendowe poczytajki, to kolejna propozycja Miejskiego Przedszkola nr 8 w Zgierzu, mająca na celu zachęcanie dzieci i rodziców do czytania. Tym razem stworzyliśmy mini biblioteczkę z propozycjami edukacyjnych bajek i opowiadań dla dzieci, które będzie można wypożyczyć na weekend, wspólnie z rodziną poczytać i wyruszyć w podróż do krainy wyobraźni.

- Zorganizowaliśmy spotkanie czytelnicze w ramach projektu promującego zdrowe zachowania "Onkoprzypowieści":

Autorka książeczki dla dzieci pt. "ONKOprzypowieści" dr hab. n. med. prof. Kamila Domińska poprowadziła warsztaty i zabawy dla dzieci, a na koniec każdy przedszkolak otrzymał edukacyjną książeczkę do domu, nie tylko na pamiątkę dzisiejszych warsztatów, ale także aby zapoznać się ze wszystkimi zasadami, poczytać ją razem z rodzicami oraz wykonać zadania zaproponowane przez autorkę.

Książka dla przedszkolaka

Projekt zachęcający do promowania czytelnictwa oraz rozbudzania miłości do literatury wśród dzieci od najmłodszych lat.

od Jolanta Łęczewska

do Jolanta Łęczewska