Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Społeczność

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

Kochamy zwierzęta – pomagamy potrzebującym


Wpis dodał(a) Maria Klimczak
10 miesięcy temu, wyświetleń 435


Wpis został sprawdzony przez moderatora

Strona domowa

Dzieci bardzo kochają zwierzęta, ale najbardziej te, które mają w swoim domu. Są to przeważnie koty i psy. W naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Kota i Dzień Kundelka. Podczas tych szczególnych dni podejmowaliśmy wiele aktywności, które zgłębiły wiedzę dzieci na temat ich pupili. Wszystkie grupy wiekowe uczestniczyły w zajęciach dogoterapii, które odbyły się na terenie naszego przedszkola. Dzieci miały możliwość kontaktu z trzema wspaniałymi psami. Zajęcia z psem poprawiają komunikację, wzbogacają słownictwo i mowę. Dzieci przełamują lęki, rozwijają funkcje poznawcze, stymulują zmysły oraz ćwiczą koncentrację. Dogoterapia uczy samodzielności i odpowiedzialności za siebie i psa. Wpływa na stan emocjonalny, łagodzi stres i samotność, relaksuje.

Zorganizowaliśmy w przedszkolu zbiórkę plastikowych zakrętek, które zostały przekazane na rzecz Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Katowicach. Aktualnie tj. 2 czerwca zakończyliśmy kolejną zbiórkę „I Ty możesz zostać SUPERBOHATEREM” przeznaczoną dla psów i kotów tej samej placówki. Cieszymy się, że w ten sposób możemy, jako przedszkolna społeczność, pomagać potrzebującym zwierzętom w naszym mieście. Dziękujemy wszystkim rodzicom i opiekunom za wielkie serce i zaangażowanie.

 

Bliżej Pieska

Podczas realizacji projektu dzieci będą mogły nieść pomoc potrzebującym zwierzakom oraz nauczą się właściwego zachowania wobec nich.


Strona projektu


Zobacz wszystkie wpisy
od Maria KlimczakWyślij wiadomość
do Maria Klimczak

Scenariusze zajęć


Szukasz scenariuszy zajęć na różne okazje? Sprawdź naszą bazę gotowych scenariuszy.

bliżej MAX nowość

Nieograniczony dostęp do scenariuszy, filmów oraz piosenek. Bliżej MAX łączy wszystkie nasze usługi w jeden wygodny i tani abonament! Subskrybując bliżej MAX, otrzymujesz także 10 pobrań, które możesz użyć do dowolnych pomocy dydaktycznych ze strony www.blizejprzedszkola.pl 


Komentarze

Wyślij wiadomość do Maria Klimczak

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!
16. edycja FORUM | Kraków | 25-26 kwietnia 2024 zapisz się