Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Społeczność

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

Nasi mali przyjaciele - przedszkolne akwarium


Wpis dodał(a) Małgorzata Krzystała
9 miesięcy temu, wyświetleń 130


Wpis został sprawdzony przez moderatora

Przedszkolaki z grupy „Smerfy” z Przedszkola Publicznego przy ZSP w Godowie w roku szkolnym 2022/2023 w swojej sali założyły przedszkolne akwarium. Dzieci poznały kolejność w jakiej zakłada się hodowlę rybek. W naszym akwarium na początku mieliśmy kilka małych kolorowych rybek, którym nadaliśmy imiona: Cytrynka, Różyczka, Milusia, Florka, Cleo oraz Borysek i Riko. Po kilku miesiącach szczęście dzieci nie miało końca. Wśród roślinek wypatrzyliśmy mnóstwo maleńkich rybek. Akwarium założone w sali przyniosło wiele korzyści w rozwoju dziecka, m.in. rozwijanie empatii i i emocji, wypracowanie poczucia obowiązku i troski o zwierzęta, rozwijanie zainteresowań i dodatkowej wiedzy na temat rozwoju rybek i ślimaków, przestrzeganie ustalonych zasad. Rybki i ślimaki mieszkające w przedszkolnym akwarium na pewno zostaną z nami na wiele lat.

Bliżej Pieska

Podczas realizacji projektu dzieci będą mogły nieść pomoc potrzebującym zwierzakom oraz nauczą się właściwego zachowania wobec nich.


Strona projektu


Zobacz wszystkie wpisy
od Małgorzata KrzystałaWyślij wiadomość
do Małgorzata Krzystała

Scenariusze zajęć


Szukasz scenariuszy zajęć na różne okazje? Sprawdź naszą bazę gotowych scenariuszy.

Komentarze

Wyślij wiadomość do Małgorzata Krzystała

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!
16. edycja FORUM | Kraków | 25-26 kwietnia 2024 zapisz się