Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Społeczność

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

Grupa II "Słoneczka" z Samorządowego Przedszkola nr 150 w Krakowie


Wpis dodał(a) Joanna Młyńczak
7 miesięcy temu, wyświetleń 148


Wpis został sprawdzony przez moderatora

Najmłodsze dzieci z Samorządowego Przedszkola nr 150 w Krakowie w ramach projektu przez cały rok realizowały zajęcia mające na celu zapoznanie ich z fascynującym światem książek. Przedszkolaki brały udział w warsztatach czytelniczych w Filii 45 Biblioteki Kraków. Podczas pierwszej wizyty w bibliotece mogły oswoić się z tym miejscem, samodzielnie obejrzeć księgozbiory dla dzieci, a także zdobyć wiedzę na temat zasad korzystania z biblioteki. Kolejne wizyty pozwoliły na poznanie niezwykle ciekawych przygód Wróbelka Elemelka oraz pięknych, zimowych baśni. 18 stycznia 2023 r. w grupie został zorganizowany „Dzień z książką”. W tym dniu dzieci mogły przynieść do przedszkola swoje ulubione książki, opowiedzieć o ich bohaterach i zaprezentować rówieśnikom. Kolejnym działaniem podjętym w ramach projektu było zorganizowanie w holu Przedszkolnego Punktu Wymiany Książek, którego celem było rozwijanie zainteresowań czytelniczych wśród dzieci, zainspirowanie do wielu ciekawych zabaw oraz zachęcenie rodziców do codziennego, wspólnego czytania. Nawiązując do projektu „Zabawa Sztuką”, którego zadania dzieci również realizowały w tym roku, przedszkolaki zapoznały się z książkami na temat sztuki wypożyczonymi w bibliotece. Maluszki miały możliwość obejrzeć książki z reprodukcjami obrazów znanych malarzy oraz zdjęciami wielu eksponatów muzealnych. 

Książka dla przedszkolaka

Projekt zachęcający do promowania czytelnictwa oraz rozbudzania miłości do literatury wśród dzieci od najmłodszych lat.


Strona projektu


Zobacz wszystkie wpisy
od Joanna MłyńczakWyślij wiadomość
do Joanna Młyńczak

Scenariusze zajęć


Szukasz scenariuszy zajęć na różne okazje? Sprawdź naszą bazę gotowych scenariuszy.

Komentarze

Wyślij wiadomość do Joanna Młyńczak

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!