Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Społeczność

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

Książka (dla) Przedszkolaka


Wpis dodał(a) Marzena Wiera
7 miesięcy temu, wyświetleń 85


Wpis został sprawdzony przez moderatora

Realizacja Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Książka (dla) Przedszkolaka” w Przedszkolu nr 2 im. Juliana Tuwima w Pszczynie polegała na reaktywacji „Biblioteczki Przedszkolnej”, która ze względu na pandemię została zawieszona. Inicjatywa ta spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem dzieci i rodziców. Posiadany księgozbiór został wzbogacony w książki, które dzieci i rodzice przekazali na ten cel.

Dzieci zostały zapoznane przez wychowawców grup. Każda grupa otrzymała książki, które doposażyły grupowe „Kąciki Książek”. W każdej grupie realizowane jest głośne czytanie.

W październiku 2022 realizowano temat tygodniowy „Tydzień z Tuwimem”, który został zakończony przedszkolnym konkursem plastycznym pt. „Bohaterowie utworów Juliana Tuwima”.

 

Ponadto grupa „Biedronki” (6-latki) uczestniczyła raz w miesiącu w zajęciach czytelniczych w Miejsko-Powiatowej Bibliotece Publicznej oraz 3 razy w zajęciach czytelniczych organizowanych przez Bibliotekę Pedagogiczną w Pszczynie. Efektem współpracy Biblioteką Pedagogiczną był udział w ogólnopolskim projekcie czytelniczym „Wielka Liga Czytelników”.

Książka dla przedszkolaka

Projekt zachęcający do promowania czytelnictwa oraz rozbudzania miłości do literatury wśród dzieci od najmłodszych lat.


Strona projektu


Zobacz wszystkie wpisy
od Marzena WieraWyślij wiadomość
do Marzena Wiera

Scenariusze zajęć


Szukasz scenariuszy zajęć na różne okazje? Sprawdź naszą bazę gotowych scenariuszy.

Komentarze

Wyślij wiadomość do Marzena Wiera

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!