Przedszkole nr 9 w Rybniku

Wpis dodał(a) Nauczycielki Przedszkola
rok temu, wyświetleń 247

Przedszkole nr 9 w Rybniku, realizowało szereg zajęć, których celem było pomoc potrzebującym zwierzętom oraz nauka właściwego zachowania się wobec nich. Przeprowadzono zajęcia pt. Jak dbać o psa? oraz zbiórkę karmy dla psów i kotów. Dzieci z grupy „Liski” i „Zuchy” wykonały pracę plastyczno-techniczną wykonując ozdobne pudła na prezent dla schroniska. Starszaki przekazały zebrane dary do schroniska w Rybniku. Wspólnie śpiewaliśmy piosenkę „Jamnik”. Braliśmy również udział również w międzyprzedszkolnym konkursie plastycznym „Mój Pupil” organizowanym przez Zespół Szkół Urszulańskich w Rybniku. Dodatkowo nauczycielki z naszego przedszkola są autorkami projektu edukacyjno-ekologicznego pt.: „Pszczoła”. Celem tego projektu jest zapoznanie dzieci z życiem pszczół, zwyczajami, miejscem zamieszkania, szczególną rolą jaką pełnią w przyrodzie oraz w życiu człowieka. Nasze przedszkole jest również organizatorem konkursu skierowanym do rodziców i dzieci z naszego przedszkola pt.: „Domki dla pszczół oraz innych owadów zapylających”. Chcieliśmy przede wszystkim zwrócić szczególną uwagę na problem masowego wymierania dziko żyjących owadów.

Bliżej Pieska

Podczas realizacji projektu dzieci będą mogły nieść pomoc potrzebującym zwierzakom oraz nauczą się właściwego zachowania wobec nich.

od Nauczycielki Przedszkola

do Nauczycielki Przedszkola