W ramach projektu „Książka (dla) Przedszkolaka”

Wpis dodał(a) Magdalena Kukułka
rok temu, wyświetleń 152

W ramach projektu „Książka (dla) Przedszkolaka” „Kłapouszki” z Przedszkola w Karlinie w roku szkolnym 2022/2023 angażują się czytelniczo na wielu płaszczyznach. Słuchają bajek czytanych przez nauczycieli, Panią bibliotekarkę, dziadków; oglądają i słuchają z ogromnym skupieniem bajek z teatrzyku cieni. W ramach projektu zapoznały się z kanonem literatury dziecięcej „Kot w butach” „Trzy małe świnki”, „Królowa śniegu”. Chętne dzieci z grupy brały udział w konkursie recytatorskim „Słowiczki”; konkursie o tematyce zdrowotnej na napisanie wierszyka o zdrowych ząbkach, przynosiły także ciekawe książeczki z domu, aby się nimi wymienić. Przedszkolaki brały także udział w charytatywnym kiermaszu bajek organizowanym w przedszkolu, zebrane fundusze przekazane były na pomoc dla chorego chłopca. W grupie powstał także  kącik czytelniczy. Służy on do ekspozycji książek i bajek. Specjalne miejsce dla książek jest dla dzieci sygnałem, iż czytanie jest ważną dziedziną życia dzięki której poszerzamy swoją wiedzę i kreujemy światopogląd. Dzieci chętnie spędzają czas na przeglądaniu książeczek o różnej tematyce. Kącik czytelniczy w przedszkolu spełnia istotną rolę w rozwijaniu umiejętności czytania. Dzieci nie tylko zwracają się do nauczycieli o przeczytanie książeczki, ale podejmują także próby samodzielnego „przeczytania” tekstu w znanej bajce, odszukują literki, rozpoznają wyrazy.

Książka dla przedszkolaka

Projekt zachęcający do promowania czytelnictwa oraz rozbudzania miłości do literatury wśród dzieci od najmłodszych lat.

od Magdalena Kukułka

do Magdalena Kukułka