Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Społeczność

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

Wędrująca książka w ZERÓWCE


Wpis dodał(a) Małgorzata Kwasek
12 miesięcy temu, wyświetleń 124


Wpis został sprawdzony przez moderatora

Zerówka ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Królowej Jadwigi w Konstantynowie Łódzkim, przy ul. Łódzkiej 117 promuje czytelnictwo od najmłodszych lat. Dziewczynki i chłopcy z grupy wspólnie stworzyli czytelniczy kącik, do którego zaglądają każdego dnia i zapoznają się z książkowymi publikacjami.

Dodatkowo uczniowie klas 3 z nasze szkoły przychodzą do przedszkolaków raz w tygodniu i czytają im znane bajki, baśnie i inne opowieści. Nawiązanie współpracy z wychowawcami klas trzecich zaowocowało zaszczepieniem chęci do poznawania utworów przez przedszkolaków oraz starszych uczniów.

Dzieci z grupy przedszkolnej podzieliły się swoimi domowymi zasobami książkowymi i stworzyły PUDEŁKO „WĘDRUJĄCEJ” KSIĄŻKI, z którego każdy przedszkolak może korzystać i zabrać do domu wybrane dzieło.

Dzieci chętnie korzystają z dobrodziejstwa jakim są książki - nawet samodzielnie tworzą zakładki, które wykorzystują przy czytaniu i przeglądaniu książek.

Wychowawca Grupy - Małgorzata Kwasek

 

Książka dla przedszkolaka

Projekt zachęcający do promowania czytelnictwa oraz rozbudzania miłości do literatury wśród dzieci od najmłodszych lat.


Strona projektu


Zobacz wszystkie wpisy
od Małgorzata KwasekWyślij wiadomość
do Małgorzata Kwasek

Scenariusze zajęć


Szukasz scenariuszy zajęć na różne okazje? Sprawdź naszą bazę gotowych scenariuszy.

Komentarze

Wyślij wiadomość do Małgorzata Kwasek

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!
16. edycja FORUM | Kraków | 25-26 kwietnia 2024 zapisz się