Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Społeczność

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

Książka (dla) Przedszkolaka


Wpis dodał(a) Monika Beser-Grygiel
2 tygodnie temu, wyświetleń 42


Wpis został sprawdzony przez moderatora

W ramach projektu ”Książka (dla) Przedszkolaka” grupa „Słoneczka” w Przedszkolu nr 1 w Sobótce w październiku zaprosiła autorkę bajek dla dzieci oraz laureatkę konkursów literackich panią Kasię Konopińską.

Pani Kasia podczas spotkania przybliżyła dzieciom swoją twórczość, zachęcając do czytania.

Dzieci ze skupieniem słuchały bajek, pobudzając tym swoją wyobraźnię. Następnie dzieci stworzyły ilustrację do wybranej bajki. Bardzo ciekawe, zabawne i rozwijające było doświadczenie próby opowiedzenia przez dzieci swojej własnej bajki. To doświadczenie zachęciło dzieci do czytania oraz w przyszłości pisania własnych bajek.

Na koniec spotkania autorka nawiązała do jednej ze swoich odczytanych bajek i rozdała dzieciom kolorowe wstążeczki, sprawiając tym samym wiele uśmiechu na twarzach naszych przedszkolaków.

 

Książka dla przedszkolaka

Projekt zachęcający do promowania czytelnictwa oraz rozbudzania miłości do literatury wśród dzieci od najmłodszych lat.


Strona projektu


Zobacz wszystkie wpisy
od Monika Beser-GrygielWyślij wiadomość
do Monika Beser-Grygiel

Komentarze

Wyślij wiadomość do Monika Beser-Grygiel

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!