Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Społeczność

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

Realizacja projektu Książka (dla) Przedszkolaka w grupie Muchomorki


Wpis dodał(a) Agata MAREK
3 tygodnie temu, wyświetleń 77


Wpis został sprawdzony przez moderatora

W ramach realizacji projektu „Książka (dla) Przedszkolaka" dzieci z grupy Muchomorki przynosiły swoje ulubione pozycje z literatury dziecięcej do czytania w grupie, opowiadały o ulubionych fragmentach książki, wskazywały na wartość którą niosą. Przynosiły również pozycje z domu zgodne z tematyką w przedszkolu np. o dinozaurach czy kosmosie. Zapraszano gości do głośnego czytania. Cyklicznie przychodziła  uczennica z  III LO w Tychach, jak również starsze siostry Zosi oraz Oli. Zapraszano rodziców. Nawiązano  współpracę z biblioteką przy Szkole Podstawowej nr 18, gdzie Muchomorki miały okazję uczestniczyć w zajęciach prowadzonych przez panią bibliotekarkę. Ponadto świętowano Dzień książki, otwarto grupową bibliotekę "Przystanek wędrującej książki" w ramach, której dzieci mogły wymienić się swoimi ulubionymi pozycjami zabierając do domu i czytając wspólnie z rodzicami. Najaktywniejsi czytelnicy zostali nagrodzeni dyplomami. Wszystkie dzieci dostały odznakę czytelnika.

Książka dla przedszkolaka

Projekt zachęcający do promowania czytelnictwa oraz rozbudzania miłości do literatury wśród dzieci od najmłodszych lat.


Strona projektu


Zobacz wszystkie wpisy
od Agata MAREKWyślij wiadomość
do Agata MAREK

Komentarze

Wyślij wiadomość do Agata MAREK
Jeśli jesteśmy bliscy Twojemu sercu, sprawdź, jak możesz nam pomóc zobacz