Innowacja pedagogiczna "Niezapomniane bajki i baśnie"

Wpis dodał(a) Barbara Lihs
rok temu, wyświetleń 604

Innowacja pedagogiczna pt.: "Niezapomniane bajki i baśnie" była realizowana w przedszkolu w latach 2020-2022 r.

Głównym celem innowacji było promowanie wśród dzieci czytania bajek i baśni jako sposobu na ich rozwój, kształcenie, zdobywanie wiedzy i wychowanie szczęśliwego człowieka oraz kształtowanie postaw społecznych u dzieci w wieku przedszkolnym.

W ramach podejmowanych działań co miesiąc realizowany był jeden z modułów innowacji. W jego ramach przybliżana była treść wybranej baśni bądź bajki. W projekt chętnie włączyli się Rodzice, którzy nagrywali się podczas czytania bajki swoim dzieciom. Dzięki temu mogliśmy się zobaczyć w nieco innym czasie- edukacji zdalnej.

Wyjeżdżaliśmy także na przedstawienia teatralne np.: "Jaś i Małgosia", "Lampa Alladyna".

Z autorkami innowacji został przeprowadzony wywiad ze studentkami Politechniki Śląskiej.

Założona została także karta biblioteczna dla każdego dziecka. Przedszkolaki mogły wypożyczać książeczki na okres jednego tygodnia.

W okresie trwania innowacji nawiązana została współpraca z pobliską Biblioteką Miejską. Pani Bibliotekarka była częstym gościem w przedszkolu, za co serdecznie dziękujemy!

Barbara Lihs

Książka dla przedszkolaka

Projekt zachęcający do promowania czytelnictwa oraz rozbudzania miłości do literatury wśród dzieci od najmłodszych lat.

od Barbara Lihs

do Barbara Lihs