Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Społeczność

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

BAJECZNA KSIĘGA - III edycja w Miejskim Przedszkolu nr 1 w Ustce


Wpis dodał(a) Agnieszka Oleszek
6 dni temu, wyświetleń 34


Wpis został sprawdzony przez moderatora

REALIZACJA PROJEKTU CZYTELNICZEGO „BAJECZNA KSIĘGA”
 EDYCJA III W GRUPIE „MUSZELKI”

ROK SZKOLNY 2021/2022

Wychowankowie z grupy "Muszelki" Miejskiego Przedszkola nr 1 w Ustce wraz z rodzicami,
we wrześniu dołączyli do III edycji projektu czytelniczego "Bajeczna Księga".

W początkowej fazie dzieci wspólnie z nauczycielką stworzyły dalszą część opowiadania "Kicany berek i noc rozterek" i utworzyły kolaż z własnych części rysunków.

Dalsze historie powstawały już w domach przedszkolaków, gdzie wspólnie z rodzicami tworzyli kolejne, ciekawe przygody zajączka Benia. Wraz z rozwojem akcji pojawiali się nowi bohaterowie. Udało nam się na zaangażować większość rodzin dzieci uczęszczających do grupy, niestety ze względu na przedłużające się absencje chorobowe nie wszyscy zdążyli to zrobić w terminie.

Przedszkolaki z niecierpliwością oczekiwały na powrót Księgi i możliwość jej odczytania Za każdym razem wertowaliśmy kolejne kartki, nazywając jej autorów po rozpoznanych rysunkach. 

Powieloną przez chętnych Rodziców w kolorze i zbindowaną Księgę, dzieci otrzymały w ostatnich dniach czerwca z życzeniami - miłej lektury na wakacje.

opracowanie: Agnieszka Oleszek

Bajeczna księga

Zapraszamy nauczycieli, dzieci i rodziców z całej Polski, aby przyłączyli się do projektu czytelniczego BAJECZNA KSIĘGA, którego ambasadorką jest Ewa Stadtmüller. Wystarczy zeszyt bez liniatury, kredki, długopis, twórcze przedszkolaki i chętni do współpracy rodzice.


Strona projektu


Zobacz wszystkie wpisy
od Agnieszka OleszekWyślij wiadomość
do Agnieszka Oleszek

Komentarze

Wyślij wiadomość do Agnieszka Oleszek
Jeśli jesteśmy bliscy Twojemu sercu, sprawdź, jak możesz nam pomóc zobacz