Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Społeczność

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

Dzień Jeża


Wpis dodał(a) Justyna Ziętek
6 dni temu, wyświetleń 18


Wpis został sprawdzony przez moderatora

10 listopada to Międzynarodowy Dzień Jeża, święto kłujących ssaków. Jeże towarzyszą nam od najmłodszych lat dzieciństwa w bajkach, wierszach, książeczkach, dlatego nasze przedszkolaki włączyły się w obchody tego nietypowego święta.W tym dniu wszyscy założyli opaski z jeżykiem i emblematy. Podczas zajęć mieliśmy okazję poszerzyć i utrwalić wiedzę dotyczącą sposobu życia jeży w ich naturalnym środowisku, dowiedzieć się także, co lubią jeść jeże, jak możemy pomóc jeżom, co robią jak się czegoś boją? Były zagadki i wspólne zabawy przy piosenkach o jeżu. Ponadto nie mogło zabraknąć tradycyjnej zabawy „Na dywanie siedzi jeż”. Zaprezentowanie wierszyka o „Jeżu”. Dużo radości sprawiła gra multimedialna pt. ”Jesienne szeregi”.  Przedszkolaki oglądały książeczki, czasopisma na temat zwierząt. Po zabawie dzieci ozdabiały jeżyki różnymi technikami plastycznymi. Dzień upłynął bardzo aktywnie i dostarczył wielu pozytywnych wrażeń.

Bliżej Pieska

Podczas realizacji projektu dzieci będą mogły nieść pomoc potrzebującym zwierzakom oraz nauczą się właściwego zachowania wobec nich.


Strona projektu


Zobacz wszystkie wpisy
od Justyna ZiętekWyślij wiadomość
do Justyna Ziętek

Komentarze

Wyślij wiadomość do Justyna Ziętek
Jeśli jesteśmy bliscy Twojemu sercu, sprawdź, jak możesz nam pomóc zobacz