udział w akcji "Bliżej pieska" - Przedszkole 57 w Lublinie

Wpis dodał(a) Ewa Brankiewicz
rok temu, wyświetleń 137

Dnia 13.04.2022 r. dzieci z grupy "nutki" i "Zajaczki" były na wycieczce w Ogrodzie Botanicznym.

Powitał nas przewodnik, który oprowadzał nas po ogrodzie i opowiadał czym jest ogród botaniczny, czym zajmuja sie jego pracownicy i czemu służą tabliczki znajdujące sie przy roślinach.

Ogród przywitał nas wiosennym, malowniczym krajobrazem, bogactwenm i róznorodnościa gatunków roślin, a także panującą wokół ciszą.

Dowiedzielismy sie wielu ciekawostek na temat roslin i zwierząt żyjacych w ogrodzie np. częstymi gośćmi ogrodu sa sarenki; wszystkie rosliny, które w nazwie maja "wilcze" są trujace. Przytulalismy sie też do drzew. wiemy już, że jeżeli chcemy mieć fantastyczne pomysły to musimy przytulic sie do lipy, a jak chcemy miec dobry nastrój to do lipy.

Odwiedzilismy również szklarnię znajdujaca sie w ogrodzie; poznalismy rosliny rosnace na pustyni i w dźungli.

Znaleźliśmy czas na przekąskę, która w okolicznosciach tak pieknej przyrody smakowała nam wyjatkowo.

Piękna pogoda zachecała nas do spaceru alejkami ogrodu, tunelami utworzonymi przez konary drzew, kamienistymi ścieżkami. Na łonie natury czas płyną niepostrzeżenie szybko i musielismy wracać do przedszkola.

To była wspaniała wycieczka!

Bliżej Pieska

Podczas realizacji projektu dzieci będą mogły nieść pomoc potrzebującym zwierzakom oraz nauczą się właściwego zachowania wobec nich.

od Ewa Brankiewicz

do Ewa Brankiewicz