Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Społeczność

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

Moja ulubiona bajka


Wpis dodał(a) Anna Andrzejak
rok temu, wyświetleń 350


Wpis został sprawdzony przez moderatora

W dniu 12.05.2022 r. grupa Biedronek - 4-latki z Przedszkola Sióstr Nazaretanek im. Dzieciątka Jezus w Ostrzeszowie zostały przeprowadzone zajęcia o tematyce "Moja ulubiona bajka". Główny cel zajęć: poznanie wybranych utworów z kanonu literatury dziecięcej (bajki, baśnie), rozwijanie umiejętności wypowiadanie się na określony temat, poznanie roli Biblioteki Publicznej, Księgarni, wzbogacenie wiedzy na temat książek oraz wdrażanie do przestrzegania zasad bezpieczeństwa podczas wycieczki do Biblioteki Publicznej oraz Księgarni. Dzieci w ten dzień przynosiły swoje ulubione Książeczki - bajki. Wypowiadały się swobodnie na temat postaci i akcji rozgrywających się w bajkach. Poznały Kodeks Czytelnika oraz rozwiązywały zagadki znanych Bajek. Na zakończenie stowrzyły zakładki do swoich ksiązek.

Książka dla przedszkolaka

Projekt zachęcający do promowania czytelnictwa oraz rozbudzania miłości do literatury wśród dzieci od najmłodszych lat.


Strona projektu


Zobacz wszystkie wpisy
od Anna AndrzejakWyślij wiadomość
do Anna Andrzejak

Scenariusze zajęć


Szukasz scenariuszy zajęć na różne okazje? Sprawdź naszą bazę gotowych scenariuszy.

Komentarze

Wyślij wiadomość do Anna Andrzejak

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!