Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Społeczność

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

Gminne Przedszkole w Michałowie - "Bajeczna Księga"


Wpis dodał(a) Agnieszka Czerniawska
tydzień temu, wyświetleń 47


Wpis został sprawdzony przez moderatora

Bajeczna Księga – projekt czytelniczy 2021/2022

Nasze przedszkolaki z grupy „Pszczółek” z Gminnego Przedszkola w Michałowie miały przyjemność po raz pierwszy uczestniczyć w III edycji projektu czytelniczego Bajeczna Księga, którego ambasadorką jest Ewa Stadtmuller a my wspólnie z naszymi rodzicami oraz naszymi paniami Agnieszką i Kasią – służącymi wszelką pomocą w razie, jakichkolwiek trudności, mieliśmy za zadanie wymyślać kolejne fragmenty bajki pt: „Kicany berek i noc rozterek”. Naszym zadaniem było też wykonanie samodzielnej ilustracji do nowo powstałej treści. Pracę nad tworzeniem naszego dzieła rozpoczęliśmy od listopada 2021 r. Nasze przedszkolaki wraz z rodzicami a niekiedy z pomocą starszego rodzeństwa a także dziadków wykazali się wielką kreatywnością i zaangażowaniem. Księga krążyła po domach przedszkolaków, ale zawsze wracała do naszych pań, które przekazywały księgę dalej. Ostatnim etapem było odczytanie całości bajki i wspólne wymyślenie jej zakończenia. Nasze oczekiwania spełniły się w stu procentach a ilość opowieści o przygotowaniach i samym tworzeniu dalszej części bajki prowokuje opisaniem tego wszystkiego w drugiej historii…

Bajeczna księga

Zapraszamy nauczycieli, dzieci i rodziców z całej Polski, aby przyłączyli się do projektu czytelniczego BAJECZNA KSIĘGA, którego ambasadorką jest Ewa Stadtmüller. Wystarczy zeszyt bez liniatury, kredki, długopis, twórcze przedszkolaki i chętni do współpracy rodzice.


Strona projektu


Zobacz wszystkie wpisy
od Agnieszka CzerniawskaWyślij wiadomość
do Agnieszka Czerniawska

Komentarze

Wyślij wiadomość do Agnieszka Czerniawska