Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Społeczność

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

Spotkanie z psem Breckerem i panią Anią


Wpis dodał(a) EWA KALINOWSKA
ponad 3 lat temu, wyświetleń 338


Wpis został sprawdzony przez moderatora

Dogoterapia to bardzo atrakcyjna forma zajęć dla dzieci w wieku przedszkolnym. Ma ona formę pokazów i zabaw, które zawsze zachęcają dzieci do aktywnego udziału. To także niezawodna formuła przyciągania uwagi przedszkolaków. Dla wielu dzieci bliski kontakt z psem jest też nowym, życiowym doświadczeniem, ponieważ nie każde dziecko w tym wieku miało już kontakt z psem.

 Dnia 29 października 2021 dzieci z grupy V i VII Przedszkola Samorządowego nr 31 w Białymstoku miały niezwykłego gościa, był to pies Brecker i jego pani Ania.

     W czasie tego spotkania dzieci uczyły się prawidłowych zachowań w kontakcie ze psem. Dowiedziały się jak należy się przy nim zachowywać, same też wydawały komendę, a pies posłusznie wykonywał : siad, daj łapę, waruj. Za prawidłowe wykonanie dzieci dawały mu smakołyki. Następnie przedszkolaki miały za zadanie zbudować z elementów zabawkę dla pieska i pochować smakołyki. Breker bez problemu znalazł ukryte jedzenie. Druga część zajęć odbyła się na podwórku. Dzieci obserwowały jak pies pokonuje tor przeszkód, a potem same mogły go pokonać.

Tego typu spotkania pozwalają dzieciom na poszerzenie wiedzy o świecie zwierząt, rozwijają empatię i poczucie odpowiedzialności. Zajęcia te dały wiele radości.

Dzieci podjęły decyzję o pomocy psom z Białostockiego Schroniska - zbiórce pokarmu.

Bliżej Pieska

Podczas realizacji projektu dzieci będą mogły nieść pomoc potrzebującym zwierzakom oraz nauczą się właściwego zachowania wobec nich.


Strona projektu


Zobacz wszystkie wpisy
od EWA KALINOWSKAWyślij wiadomość
do EWA KALINOWSKA

Scenariusze zajęć


Szukasz scenariuszy zajęć na różne okazje? Sprawdź naszą bazę gotowych scenariuszy.

bliżej MAX nowość

Nieograniczony dostęp do scenariuszy, filmów oraz piosenek. Bliżej MAX łączy wszystkie nasze usługi w jeden wygodny i tani abonament! Subskrybując bliżej MAX, otrzymujesz także 10 pobrań, które możesz użyć do dowolnych pomocy dydaktycznych ze strony www.blizejprzedszkola.pl 


Komentarze

Wyślij wiadomość do EWA KALINOWSKA

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!
Kupuj, zbieraj punkty, wymieniaj na nagrody! Sprawdź program Skarbonka