Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Społeczność

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

Bliżej pieska w Lesku


Wpis dodał(a) Aneta Kostecka
2 tygodnie temu, wyświetleń 49


Wpis został sprawdzony przez moderatora

Dzieci z Przedszkola Samorządowego im. Misia Uszatka w Lesku w ramach Projektu "Bliżej Pieska” wzięły  udział w zajęciach dydaktycznych z okazji Światowego Dnia Zwierząt.

Dzień ten miał na celu uświadomienie dzieciom , że zwierzęta również mają swoje prawa szczególnie prawo do godnego życia bezpieczeństwa i wolności. Nasze przedszkolaki przekonały się, że posiadanie zwierzątka to wielka odpowiedzialność. Stworzony został  kodeks właściwego zachowania się wobec zwierząt.

W tym dniu dzieci  prowadziły obserwację przyrodniczą na placu przedszkolnym  oraz parku. Za pomocą  lupy przedszkolaki  przyglądały się roślinom oraz różnym owadom. Obserwowały zmiany zachodzące w przyrodzie.

Aktualnie  w naszym  przedszkolu rozpoczęła się akcja "Dorośli i Dzieciaki pomóżcie  nakarmić psiaki i kociaki”. Będziemy zbierać karmę i potrzebne rzeczy  dla Schroniska "Wesoły Kundelek" w Lesku.

Bliżej Pieska

Podczas realizacji projektu dzieci będą mogły nieść pomoc potrzebującym zwierzakom oraz nauczą się właściwego zachowania wobec nich.


Strona projektu


Zobacz wszystkie wpisy
od Aneta KosteckaWyślij wiadomość
do Aneta Kostecka

Komentarze

Wyślij wiadomość do Aneta Kostecka