,,Biedroneczki" z SP 86 w warszawskim ZOO

Wpis dodał(a) Katarzyna Piętka

Grupa II "Biedroneczki" z SP 86 w Warszawie  z dużym entuzjazmem przystąpiła do  realizacji projektu edukacyjnego ,,Bliżej pieska". Sprawy zwierząt są nam bardzo bliskie. Wszyscy je kochamy i uczymy się szacunku wobec zwierząt. Chcemy, by na naszej wspólnej planecie nie zabrakło żadnego przedstawiciela fauny. Przygotowując się do wycieczki przedszkolaki dowiedziały się po co ludzie tworzą ogrody zoologiczne i jak dużo takich obiektów jest w Polsce i na świecie.

W promieniach złotej jesieni , w poniedziałek 27 września b.r. wyruszyliśmy autokarem do warszawskiego ZOO.  Tam podziwialiśmy  przedstawicieli Królestwa Zwierząt z różnych stron świata: niedźwiedzia brunatnego, tygrysa bengalskiego, afrykańskie słonie, żyrafy, szympansy, goryle, żubry, antylopy, flamingi, papugi, krokodyle i przeróżne gatunki węży, żab, jaszczurek, ryb i ptaków. Obserwowaliśmy jak się poruszają, jak jedzą, odpoczywają i bawią się. Słuchaliśmy informacji o gatunkach zagrożonych i oglądaliśmy przedmioty z kości i skór zwierząt , które człowiek tworzył dla luksusu - odbierając zwierzętom życie. Ten fakt nas bardzo zasmucił.

Wycieczka do ZOO bardzo się wszystkim podobała i od razu zapragnęliśmy  powrócić do tego przepięknego ogrodu.

W kolejnych dniach kontynuowaliśmy naszą przygodę ze zwierzętami. Przedszkolaki rozpoznawały zwierzęta z fotografii, wskazywały gatunki na podstawie barw, cętek i  pasków na skórze, łączyły tropy  z  ich właścicielami, rozwiązywały zagadki, układały puzzle z przedstawicielami fauny i kolorowały bajeczne słonie i papugi z trójkątów. Cały czas towarzyszyła nam piosenka ,,Idziemy do zoo".

Bliżej Pieska

Podczas realizacji projektu dzieci będą mogły nieść pomoc potrzebującym zwierzakom oraz nauczą się właściwego zachowania wobec nich.

od Katarzyna Piętka

do Katarzyna Piętka