🍩 Słodkie promocje i prezent – tylko do 15 lutego! Sprawdź

Akademia Edukacji

Szkolenia na najwyższym poziomie. Rozwijaj się wygodnie online lub stacjonarnie.

O Akademii
Polecamy
Szkoleniowa Środa
Akredytacja
Akademia Edukacji jest Niepubliczną Placówką Doskonalenia Nauczycieli. 25 czerwca 2024 r. uzyskała przedłużenie akredytacji Małopolskiego Kuratora Oświaty otrzymanej dnia 31 lipca 2019 r. Nr decyzji: NP.5470.4.2024.MD

,,Biedroneczki" z SP 86 w warszawskim ZOO

Wpis dodał(a) Katarzyna Piętka ponad 4 lat temu · 650 wyświetleń
Wpis sprawdzony przez moderatora

Grupa II "Biedroneczki" z SP 86 w Warszawie z dużym entuzjazmem przystąpiła do realizacji projektu edukacyjnego ,,Bliżej pieska". Sprawy zwierząt są nam bardzo bliskie. Wszyscy je kochamy i uczymy się szacunku wobec zwierząt. Chcemy, by na naszej wspólnej planecie nie zabrakło żadnego przedstawiciela fauny. Przygotowując się do wycieczki przedszkolaki dowiedziały się po co ludzie tworzą ogrody zoologiczne i jak dużo takich obiektów jest w Polsce i na świecie.
W promieniach złotej jesieni , w poniedziałek 27 września b.r. wyruszyliśmy autokarem do warszawskiego ZOO. Tam podziwialiśmy przedstawicieli Królestwa Zwierząt z różnych stron świata: niedźwiedzia brunatnego, tygrysa bengalskiego, afrykańskie słonie, żyrafy, szympansy, goryle, żubry, antylopy, flamingi, papugi, krokodyle i przeróżne gatunki węży, żab, jaszczurek, ryb i ptaków. Obserwowaliśmy jak się poruszają, jak jedzą, odpoczywają i bawią się. Słuchaliśmy informacji o gatunkach zagrożonych i oglądaliśmy przedmioty z kości i skór zwierząt , które człowiek tworzył dla luksusu - odbierając zwierzętom życie. Ten fakt nas bardzo zasmucił.
Wycieczka do ZOO bardzo się wszystkim podobała i od razu zapragnęliśmy powrócić do tego przepięknego ogrodu.
W kolejnych dniach kontynuowaliśmy naszą przygodę ze zwierzętami. Przedszkolaki rozpoznawały zwierzęta z fotografii, wskazywały gatunki na podstawie barw, cętek i pasków na skórze, łączyły tropy z ich właścicielami, rozwiązywały zagadki, układały puzzle z przedstawicielami fauny i kolorowały bajeczne słonie i papugi z trójkątów. Cały czas towarzyszyła nam piosenka ,,Idziemy do zoo".

Bliżej Pieska

Podczas realizacji projektu dzieci będą mogły nieść pomoc potrzebującym zwierzakom oraz nauczą się właściwego zachowania wobec nich.


Strona projektu

Zobacz wszystkie wpisy od Katarzyna Piętka Wyślij wiadomość do Katarzyna Piętka

bliżej MAX

Nielimitowany dostęp do scenariuszy, filmów i piosenek – wszystko w jednym miejscu! BLIŻEJ MAX to wygodny i korzystny abonament, który łączy wszystkie nasze usługi. Subskrybując, zyskujesz dodatkowo:

  • gotowe plany miesięczne i tygodniowe,
  • atrakcyjne zestawy pomocy dydaktycznych,
  • 10 pobrań, które możesz wykorzystać na dowolne materiały ze strony blizejprzedszkola.pl.

Wyślij wiadomość do Katarzyna Piętka

Bądź na bieżąco z najnowszymi treściami

Zapisz się do newslettera i otrzymuj najlepsze materiały prosto na swoją skrzynkę

Zapisz się do newslettera