Udział w ekologicznej inicjatywie lokalnej "Zielony Wróblin"

Wpis dodał(a) Katarzyna Ziętal

Nasze przedszkole położone jest w małej, ościennej dzielnicy Opola – Wróblinie. Lokalna społeczność jest bardzo zżyta i często organizuje akcje, mające na celu integrację środowiska. Przedszkole Publiczne nr 8 oddział we Wróblinie chętnie włącza się do takich inicjatyw. Tym razem wspólnie z mieszkańcami, rodzicami i przedszkolakami ze starszej grupy „Duszki”  oraz młodszej „Wróbelki” wzięliśmy udział w ekologicznej inicjatywie lokalnej „Zielony Wróblin”, organizowanej przez Radę Dzielnicy II, w której nasze przedszkole zostało partnerem. Celem akcji było nasadzenie dookoła wróblińskiego stawu drzewek i krzewów miododajnych oraz powieszenie domków dla owadów. Podczas finału akcji, który odbył się w sobotę 11.09.2021 r. odbyło się także uroczyste rozstrzygnięcie konkursu plastycznego dla dzieci i wręczenie nagród. Pogoda dopisała, uczestnicy licznie przybyli i wzięli się do pracy. Przedszkolaki wraz z rodzicami z wielką radością sadziły i podlewały drzewka. Rozstrzygnięcie konkursu przyniosło wiele emocji, zwycięzcy otrzymali  nagrody rzeczowe, a wszystkie dzieci - dyplomy za udział i upominki. Nie zabrakło także poczęstunku w formie grilla, a na deser – pyszne ciasto. Impreza była bardzo udana, dookoła widać było same uśmiechnięte twarze. Cieszymy się, że mieszkańcy naszej dzielnicy tak chętnie angażują się w lokalne akcje. Dziękujemy Radzie Dzielnicy za zaproszenie do udziału.

Nauczycielki grupy „Duszki”
Katarzyna Ziętal, Beata Guzik