Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Społeczność

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

Projekt Bliżej Pieska - Przedszkole Miejskie nr 1 we Włodawie


Wpis dodał(a) Kamila Dominiczak
miesiąc temu, wyświetleń 191


Wpis został sprawdzony przez moderatora

Dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 1 we Włodawie kolejny raz przystapiły do realizacji projektu Bliżej Pieska. Przedszkolaki wiedzą,  iż posiadanie zwierzątka łączy się z opieką i odpowiedzialnością. Podczas zajęć dzieci zdobywały wiedzę na temat życia zwierząt, warunków oraz opieki, Stworzyły Kodeks Przyjaciela Zwierząt. Z okazji  Światowego Dnia Zwierząt w placówce pojawili się specjalini goście labradorka Tosia, kotka Centka  i króliczek Batman  ze swoimi opiekunami. Podczas spotkania przedszkolaki poznały zasady bezpiecznego kontaktu z psem oraz mowę jego ciała: chęć zabawy, spacer, pragnienie. Miały okazję oswoić się z jego obecnością, a ci odważniejsi częstowali pieska smakołykami i podawali zabawki. Nasza placówka regularnie organizuje zbiórki na rzecz bezdomnych zwierząt przebywających w schronisku w Chełmie. 

 

Bliżej Pieska

Podczas realizacji projektu dzieci będą mogły nieść pomoc potrzebującym zwierzakom oraz nauczą się właściwego zachowania wobec nich.


Strona projektu


Zobacz wszystkie wpisy
od Kamila DominiczakWyślij wiadomość
do Kamila Dominiczak

Komentarze

Wyślij wiadomość do Kamila Dominiczak