Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Społeczność

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

Pomagamy zwierzętom


Wpis dodał(a) Dorota Marciniak
4 miesiące temu, wyświetleń 179


Wpis został sprawdzony przez moderatora

Dzieci z klasy 0A przy Zespole Szkolno Przedszkolnym nr 1 we Włocławku w ramach realizacji projektu "Bliżej Pieska" wzięły udział w zajęciach na temat pomagania zwierzętom w zimie. Dowiedziały się jakiej pomocy potrzebują zwierzęta (bezdomne/zagubione psy i koty, ptaszki), a także w jaki sposób można im pomóc; czym można dokarmiać ptaki, a czym nie wolno; jak reagować w przypadku, gdy zobaczymy zwierzę potrzebujące pomocy - do jakich służb się zgłosić/pierwsza pomoc. Po zajęciach wykonały przekąski dla ptaszków, które następnie zawiesiły w pobliżu swoich domów. Na szkolnym spacerze rozsypywały również ziarenka pod drzewami lub w pobliskich karmnikach. Dzieci wychodziły na spacer do lasu, a także odwiedziły Nadleśnictwo, gdzie zostały przeprowadzone zajęcia edukacyjne, a dzieci dostały odznaki "Przyjaciela Lasu" :) Pod koniec roku szkolnego odbyły się również zajęcia z zakresu obrony, na których dzieci między innymi dowiedziały się jak zachowywać się w przypadku spotkania z obcym psem, a także jak reagować, gdy je zaatakuje.

Bliżej Pieska

Podczas realizacji projektu dzieci będą mogły nieść pomoc potrzebującym zwierzakom oraz nauczą się właściwego zachowania wobec nich.


Strona projektu


Zobacz wszystkie wpisy
od Dorota MarciniakWyślij wiadomość
do Dorota Marciniak

Komentarze

Wyślij wiadomość do Dorota Marciniak