Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Społeczność

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

Oddział Przedszkolny w Szkole Podstawowej nr 28 w Toruniu


Wpis dodał(a) Magdalena Łuczyńska
5 dni temu, wyświetleń 25


Wpis został sprawdzony przez moderatora

Bajeczna Księga oddziału przedszkolnego Szkoły Podstawowej nr 28 w Toruniu  powstawała od 19.04-31.05.2021 r. W tym czasie dzieci zainspirowały swoimi opowieściami Rodziców, którzy pomogli napisać wspaniałe eko-opowieści. Motywy przewodnie o charakterze ekologicznym były bardzo różne. Niektóre zachęcały do zbierania i segregowania śmieci; do szycia woreczków wielorazowego użytku z firanek; do kompostowania odpadków; do dbania i ochrony pszczół i innych owadów; do zabierania śmieci po zakończonym piknikowaniu czy zabawie; inne apelowały żeby jak najmniej zwierząt trafiło na karty Czerwonej Księgi; pozostałe przypominały o potrzebie oszczędzania prądu. Kreatywność dzieci była imponująca, a pomysły na używanie paneli słonecznych i energii z wiatraka bardzo przyszłościowe oraz ekologiczne. Każda opowieść przyniesiona do grupy była odczytana, uważnie wysłuchana i nagradzana gromkimi  brawami. Wszystkie opowiadania zostały pięknie, kolorowo zilustrowane przez przedszkolaków. Tym sposobem powstała wspaniała Bajeczna Księga pełna pomysłów jak ekologicznie zadbać o nasz wspólny Dom - naszą Planetę!

Bajeczna księga

Zapraszamy nauczycieli, dzieci i rodziców z całej Polski, aby przyłączyli się do projektu czytelniczego BAJECZNA KSIĘGA, którego ambasadorką jest Ewa Stadtmüller. Wystarczy zeszyt bez liniatury, kredki, długopis, twórcze przedszkolaki i chętni do współpracy rodzice.


Strona projektu


Zobacz wszystkie wpisy
od Magdalena ŁuczyńskaWyślij wiadomość
do Magdalena Łuczyńska

Komentarze

Wyślij wiadomość do Magdalena Łuczyńska