Bajeczna księga- grupa Żabki Oddziału przedszkolnego w SP Borowa

Wpis dodał(a) Dominika Wójcik-Chałupka

Projekt "Bajeczna ksiega"  niesamowicie przypadł do gustu młodym, bo 4 letnim, jego wykonawcom. Każde dziecko z naszej grupy, wraz z rodzicem, napisało kolejny fragment opowiadania i stworzyło kolorowe ilustracje.

Co tydzień czytaliśmy głośno kolejne fragmenty opowiadania i co najważniejsze i najwspanialsze w projekcie- dzieciaki słuchały och niemal z zapartym tchem! Do historii o zwierzakach dołączyli inni bohaterowie: Emilka, ona Teofil z żoną, nauczycielka przedszkola, biolog i całe grono zaangażowanych mieszkańców miasteczka. Wszyscy ramię w ramię walczyli o ratunek dla Starego Dębu. Nie zabrakło także elementów świata magii - po cichutku akcje wspierały też Dębowe Ludki.

Po zakończeniu historii, wciąż do niej wracamy! Co więcej, dzieciaki już nie mogą doczekać się kolejnej księgi- same zaproponowały tworzenie kolejnej, w czasie zabaw swobodnych inicjują tworzenie własnych książeczek.

Jesteśmy dumni z naszej księgi i z pewnością w nowym roku rozpoczniemy tworzenie nowego tomu!

Bajeczna księga

Zapraszamy nauczycieli, dzieci i rodziców z całej Polski, aby przyłączyli się do projektu czytelniczego BAJECZNA KSIĘGA, którego ambasadorką jest Ewa Stadtmüller. Wystarczy zeszyt bez liniatury, kredki, długopis, twórcze przedszkolaki i chętni do współpracy rodzice.

od Dominika Wójcik-Chałupka

do Dominika Wójcik-Chałupka